Kristi*trebarnsmor* Skrevet 22. mai 2007 #1 Skrevet 22. mai 2007 Ja, i dag er plutselig den store dagen her, og jeg merker at jeg blir mer og mer nervøs... Skal inn til igangsetting kl 11. Er det noen som har blitt satt i gang før, og som kan dele noen positive erfaringer og roe meg litt ned...?
Gjest Skrevet 22. mai 2007 #2 Skrevet 22. mai 2007 Jeg har blitt satt igang med modningspille i skjeden. Tok 2 timer til riene begynte, så 8 timer til babyen ble født. Var nesten 3 uker på overtid, men ikke moden i det hele tatt da pillen ble satt. Har jo ingenting å sammenligne med, men jeg synes fødselen var helt ok. Brukte kun lystgass og risposer som smertelindring. Så tror ikke at det var en verre og hardere fødsel selv om den var indusert. Ser at mange her skriver at induserte fødsler blir raskere og hardere. Mulig den var raskere, men tror neppe den var hardere enn en "vanlig" fødsel, Sitter igjen med positive tanker etter min igangsatte fødsel iallefall. Ser ikke mørkt på det om jeg må gjøre det en gang til. Lykke til!
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 22. mai 2007 Forfatter #3 Skrevet 22. mai 2007 å tusen takk! det var godt å høre! gjorde den feilen å lese fødselsrepotasjen i siste nr av gravid i går kveld. hun ble satt i gang og det tok tre dager før han var ute...! hehe.. håper jeg slipper den! tusen takk for svar og lykkeønskning!
MissUnderCover Skrevet 22. mai 2007 #4 Skrevet 22. mai 2007 Hei! Har ikke prøvd igangsetting jeg, men tror det kommer til å gå helt fint! Prøv å fokusere på det som kommer etterpå, og du er jo tross alt i de beste hender. Og om det blir vondt, så kan du få smertestillende.. Hmmm jeg er nok ikke verdens beste til å formulere meg eller trøste.. hehe men uansett: Masse lykke til, er helt sikker på at det kommer til å gå bra!! klem!
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 22. mai 2007 Forfatter #5 Skrevet 22. mai 2007 syns du var flink til å trøste jeg tusen takk! Nå skal jeg gå å handle frukt og marie-kjeks som skal være med i bagen
Anonym bruker Skrevet 22. mai 2007 #6 Skrevet 22. mai 2007 Jeg føler med deg, og skjønner din skepsis. Ser ut til at det blir igangsetting for meg også, fredag, og det verste er kanskje at man får satt ett tidspunkt for når alt skal skje? Men det går nok bra skal du se, kjempegodt å få ett så positivt innlegg som hun første skrev..det hjelper på.
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 22. mai 2007 Forfatter #7 Skrevet 22. mai 2007 Ja, det er ganske sykt å gå rundt her og vite at om noen timer er jeg i fødsel...! Har gjennom hele graviditeten tenkt at det hadde vært greit å ha et tidspunkt å forholde seg til, men nå når jeg først har det, så skjønner jeg at det kanskje er best å ikke vite noen ting på forhånd... naturen er viselig innrettet slik ja...
BCventernr3-fåttnr3 Skrevet 22. mai 2007 #8 Skrevet 22. mai 2007 Jeg har ikke blitt satt igang selv, men en venninne ble satt i gang i november. Hun fikk en drømme fødsel! Hele fødselen tok bare 4 timer, og ikke en revne:) Ønsker der masse lykke til!
ღZalina med Robin og Isabelleღ Skrevet 22. mai 2007 #9 Skrevet 22. mai 2007 Jeg ble satt igang sist. pga. svangerskapsforgitning. Jeg fikk først satt en et kateter.. noe jeg synes var litt ubehagelig.. akkurat der å da. men denne datt ut dagen etter.. så da fikk jeg modningspiller.. og disse virket en dag og vannet gikk neste dag.. synes det gikk ganske så greit. Jeg ble satt på drypp kl 12 den 15 des, fordi jeg hadde ikke noen særlig med rier.. bare litt. og klokken 18 02 var lille gutt ute. Jeg synes kankje det var litt ubehagelig med dryppet.. siden riene hagla inn. for det kan skje! Men jeg synes igangsettningen (postitivt)og selve fødselforløpet gikk kjempe bra! Lykke til og snart har du en liten en i armene. Stor klem
Line_78 Skrevet 22. mai 2007 #10 Skrevet 22. mai 2007 Hei! Ville bare si at det trenger ikke være så ille selv om det noen ganger tar tid fra igangsettingen startes til barnet er ute. Jeg ble innlagt for igangsetting lørdag morgen, var ikke moden i det hele tatt, og fikk derfor satt inn en slags ballong, som skulle sitte inne til den falt ut av seg selv. Fikk deretter dra hjem på permisjon. Kom tilbake søndag morgen, og fikk da modningskur (stikkpiller i skjeden). Samme prosedyre søndag kveld og mandag morgen, og utpå dagen mandag kom endelig riene. Fødte på morgenkvisten tirsdag, så selv om det tok tre dager fra igangsettinga begynte til barnet var ute, varte selve fødselen ikke mer enn 16-17 timer. Fødselen min var helt grei føler jeg. Fikk et stort barn (39 cm i hodeomkrets), så det tok litt tid å presse ham ut. Men det hadde jo ingenting med igangsettinga å gjøre :-) Jeg er i hvert fall ikke avskrekket dersom jeg må settes igang denne gangen også :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå