Gå til innhold

Dere som vet at babyen er stooor


Anbefalte innlegg

Skrevet

Altså i 5 kilosklassen. Noen som har fått tilbud om å ta KS pga stor baby?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, men de vil sette igang 2 uker før termin og regner med at ungen da vil veie mellom 4,5 og 4,8kg... Gå jeg til termin ville den blitt på over 5kg... Uff!

Skrevet

Mitt andre barn var 4600 og 56 cm og jormor sa at det er sannsynlig at nr tre blir større. (det er en gutt) Magen har vokst mye i det siste og jeg tror det blir en stor baby. Er veldig spent på hva vekstestimeringen sier, og om de øsnker å gjøre noe lignende med meg. Lykke til med din fødsel kristin!

Skrevet

Jeg har født 2 store ganske store barn 4100gr og 4700gr, men får ingen ekstra oppfølging pga det. Gynokologen sa på siste kontroll at denne også kom til å bli stor, spennende å se.

Skrevet

Hei Jua,

 

Jeg måtte ta glukosebelastning pga at sistemann var stor. I følge jormor og legen min så er det nye retningslinjer som sier at så lenge man har født barn over 4,5 kg så skal det taes glukosebelastning for å sjekke om man kan ha svangerskapsdiabetes. (dette uansett om man har sukker i urinen eller ikke) Dette bør du kanskje ta opp med legen din. Jeg tror også jeg ville ha bedt lege/jormor om vekstestimering når det begynner å nærme seg termin. Lykke til uansett.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...