Gå til innhold

noen som vet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg er i permisjon, hadde 100% før jeg gikk ut..

men barnehagen ble nedlagt og i august har jeg ikke noen jobb å gå til

er helt 100% alene med barnet mitt.. .hva skjer med penger? er det noe jeg har krav på? fikk beskjed om å gå på sosialen av nav, men det er vel litt vel drøyt?

 

håper på svar, og på forhånd takk!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du får arbeidsledighetstrygd og i tillegg vil du ha krav på redusert os vil jeg tro. Bostøtte kan du også ha krav på. Sosialen vil nok ikke kunne hjelpe deg i første omgang.

Skrevet

Du kan vel få overgangsstønad, mens du står arbeidsledig, og bostøtte, kontantstøtte når ungen fyller året, og sånt. Skal vel ikke gå på sosialen med det første nei. Se på nav.no sine sider, under familie og aleneforsørger..

Skrevet

er vel en smule drøyt av nav å sende deg på sosialen, når du etter folketrygdloven (som de skal kunne) har krav på

1. Bidrag fra far (fra barnet er født) Hvis far ikke betaler bidrag eller ikke er kjent, har du krav på bidragsforskudd. Dette skal NAV betale ut, og reguleres etter din inntekt.

2. Utvidet barnetrygd (fra barnet er født)

3. Overgangsstønad fra dagen permisjonspengene dine opphører

 

her står det mer: http://www.nav.no/page?id=267

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...