Anonym bruker Skrevet 3. mai 2007 #1 Skrevet 3. mai 2007 guten er 8mnd nu. er altfor tilig og starte med det nå for han kan jo ikke sitte enda. men man må vel tenke på at man snart ska starte?
katoes Skrevet 3. mai 2007 #2 Skrevet 3. mai 2007 Når de er 2 1/2 - 3 års alder. De er sjelden modne for det før den tid. Presser man på før de er klare, så kan man gjøre sånn at de blir redde for å gå på do. Der er jo litt dumt..... Du kan nok trygt vente i minst halvannet år.
kattungen Skrevet 3. mai 2007 #3 Skrevet 3. mai 2007 Jeg har hørt man kan begynne pottetrening så snart barnet kan sitte selv. Sikkert greit å vente til de er rundt 11-12 mnd. Har hørt flere som forteller at barna fort blir renslige (rundt 2- 21/2 år) med pottetrening fra 11-12mnd. Men det r selvfølgelig store individuelle forskjeller her som overalt ellers:)
katoes Skrevet 3. mai 2007 #4 Skrevet 3. mai 2007 Du kan ødelegge mer enn du tror hvis du starter for tidlig. Hvis du ikke tror meg, så ta en prat med helsestasjon. Det er nok lurt å gjøre uansett i forhold til sånne ting. Her inne får man jo tusen forskjellige råd. Og alle er ikke like bra !
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå