*RutIetutt* Skrevet 3. mai 2007 #1 Skrevet 3. mai 2007 Var hos legen i går og jeg som "håpte" på at jeg fremdeles lå innenfor normalen på sf-skjemaet....men, nei - lå nok over gitt...får jo kommentarer på at jeg er så stor hele tiden, og føler meg nok som en hval fra før liksom...vet det ikke betyr så mye i den store sammenheng, men ble faktisk litt deppa av det:o( Lagt på meg ti kg har jeg også( Men det er ikke så lett å unngå å gå opp når jeg har bekkenløsning og ikke klarer å være i aktivitet i det hele tatt. Hadde aldri trodd jeg skulle bli så deppa av å ha bekkenløsning, men det er jo ikke noe kjekt da...var i så mye bedre form i mitt forrige svangerskap og hadde liksom sett for meg at jeg skulle være det samme denne gangen. Gikk lange turer hver dag og følte meg flott til tross for at jeg var stor da også og tilsammen la på meg nesten 17 kg - men det er noe med det når en kan være aktiv i stede for å bare vagge rundt med museskritt:o( Ble sm videre i går - så nå jobber jeg bare 20%. Er jo så det nesten ikke er vits i, men det føles bra å bare være "med" i verden en liten stund til i allefall. Legen ville helst sm meg 100% pga bekkenet og kvalmen, men jeg skulle nå se an 80% den neste mmd. Kjenner det er tungt nå ja - snigler meg avgårde fra bussen og opp til kontoret og sitter å verker hele dagen...men jeg har så LYST å jobbe. Trives så godt i jobben min og med de jeg jobber med. Sover dårlig om natten også, pga bekkenet og pga at babyen ligger så innmari langt nede at jeg må tisse hele tiden.... Kynnerene kommer og går jevnt og trutt, og det hadde jeg ikke sist, så det er jo også noe nytt. Hadde ikke trodd jeg skulle bli så sliten av de... Nei, uff - nå får det være nok syting fra meg....liker ikke meg selv når jeg klager på denne måten - men måtte bare få det ut. Håper det bare er en forbigående fase at jeg føler meg så deppa...jeg gleder meg jo kjempemasse til babyen kommer og syns jo egentlig at tiden flyr - men jeg hadde håpt å kose meg mer med magen min denne gangen...det er jo siste gangen jeg går gravid (det er i allefall planen), så da er det på en måte et "nederlag" å ha det sånn som jeg har det nå(
oktoberjentene;) Skrevet 3. mai 2007 #2 Skrevet 3. mai 2007 Uff da=/ hørtes kjipt ut... er lov å syte litt vet du.. kanskje det hjelper litt også håper den lille deppa perioden din går over da, så du kan kose deg litt mer... så deilig vær om dagen også.. syntes det bare er godt å ha "fri" fra jobben jeg å sitte ute å kose meg å slappe helt av.. når det gjelder vekt så har du jo ikke gått opp så mye da;) kan trøste deg med at jeg har gått opp mye mer.. hih... har termin 3 dager før deg.... er ikke så flink med trøstende ord, men håper en liten go`klem kan hjelpe;o) ha en fin dag likevel... *klemmer*
Kaktus 14.06. - 11 dager Skrevet 3. mai 2007 #3 Skrevet 3. mai 2007 Syt i vei - deilig å få ut litt tanker om alt det som ikke er noe særlig ved å være gravid også, tror jeg. Jeg har som deg også bekkenløsning og alt er litt fysisk vanskelig - er 100% sm fra denne uken av og det er faktisk fint. Prøver å ha en lunsj i ny og ned med kollegaer eller venner som er hjemme så ikke det blir for ensomt. Jeg hadde bl ved sist svangerskap også, men hadde glemt hvor kjipt det var. Men uansett - i dag skinner sola her i Oslo og det er hvertfall noe å være veldig glad over!!!! Ha en fin dag :-)
*Milla74* Skrevet 3. mai 2007 #4 Skrevet 3. mai 2007 Hei Rutletutt! Dette var jo kjipe greier...*trøste-trøste* Det er bra at ikke alle dager er like! Skjønner godt hvordan du har det mtp sykemelding. Det føles liksom litt som et nederlag... Har selv gått ned til 50%, pga bekkenløsning og kynnere. Det satt langt inne, men nå har jeg greid å innfunet meg med det, og greier å nyte dagene litt istedet for. Jeg har jo også en liten sjarmør på samme alder som din gutt, og det er deilig å ha litt mer overskudd til han. Du får bruke tiden på deg selv, og få gjort litt ting som man aldri ellers får gjort; sette bilder i album, så noen blomster, hjemme spa, bake noe å ha på lur i frysa, osv. Snart bli det enda mer hektisk! Og det som er greit å vite er at når du ser tilbake på svagerskapet ditt, fortrenger du sannsnnligvis det kjipe med det, vi er gode til det, vet du. ;0) Håper du får en fin dag!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå