Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Ungen min på 3 mnd har fått trøske, hvite "klumper" på siden av gummen. Har behandlet henne med Mycostatin Mixture i snart en mnd. Det ser ikke ut som det hjelper.. :( Er det noen som vet hvor lenge trøske varer? Jeg smører meg med Mycostatin krem, må jeg da vaske puppene mine før jeg ammer, eller er det ikke så farlig å få det i munnen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

høres ikke ut som trøske for meg.babyer kan få hvite klumper på gommene før de får tenner, å det er talg. trøske får de hvitt belegg på tugga å i kinnene, og du får somregel veldig såre å røde brystvorter.

Skrevet

Takk for svar! Jeg har hverken såre eller røde brystvorter. Kanskje det er talg det hun har fått. Det sitter en klump på hver side av gommen, og de er harde når jeg tar på dem.

Skrevet

ja det er typiske talg "klomper"

Skrevet

kan de få det i veldig tidlig alder også?

Gutten min er 6,5 uker gammel,og har også slike harde hvite klumper...

Skrevet

bare tipser om at du kan smøre deg med mycostatin miksturen, da trenger du ikke vaske bort. Kremen bør du vaske bort pga krembasen den er laget av. Men har du brukt det en mnd og det ikke hjelper er det gjerne ikke sopp likevel. Noen har tipset om å smøre munnen med farris mot trøske. Condor baby dent (sånn tannbørste til å tre på fingeren er fin til det) Fås på apotek

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...