Anonym bruker Skrevet 29. april 2007 #1 Skrevet 29. april 2007 min samboer har et barn på 9 år fra et tidligere forhold, vi har vært sammen i 5 år og har et helt greitt hei/hade, levere/hente forhold. ingenting mere. samarbeider bra om barnet. davi får 2 år siden fikk en datte kom hun jammen på besøk på sykehuset trass at samboeren min på en pen måte prøvde si nei, hun kom. noe som var veldig ubehagelig for meg, gråt mine salte tårer før og etter besøket. følte at hun ikke hadde noe der å gjøre, og at hun tråkket langt over vår private terskel. nå er jeg LIVREDD for at det samme skal gjenta seg nå vi nå om noen uker får vårt andre felles barn. hva skal jeg gjøre? er det normale følelser av meg at hun ikke har noe der å gjøre? kvier meg ikke for fødselen, men er livredd hun skal komme.... hjeeelp...
keisersnittnr3 Skrevet 29. april 2007 #2 Skrevet 29. april 2007 Kanskje du kan si til ho at du bare vil ha den nærmeste familien på besøk, at du synst det vart for mykje sist gang, då slepper du å kvi deg for å si det på ein måte som ho kan bli fornærma kanskje, ikkje enkelt det der, men trur eg vil sagt fra sånn at du ikkje går og kvir deg til oppholdet på sjukehuset:) Lykke til
Liten gutt i magen<3 Skrevet 29. april 2007 #3 Skrevet 29. april 2007 Men trenger dere å si noe til henne da??Hun har jo egentlig ikke noe med å komme opp hvis dere ikke vil det.Tror ikke jeg hadde sagt noe til henne jeg!
VinterSol+2 Skrevet 29. april 2007 #4 Skrevet 29. april 2007 si i fra til de på barsel du! så kan de sile litt hvem som får komme. de siler jo uansett hvor mange som får komme av gangen osv, du får bare si at du kun ønsker de nærmeste, feks besteforeldre og barnefar!
æsj altså! Skrevet 29. april 2007 #5 Skrevet 29. april 2007 Så lenge dere har et greit forhold, synes jeg du bare skal prøve å godta at hun kommer på besøk. Sikkert godt ment. Du må huske hun blir nesten i familie med dere, siden hun er mor til dine barns søster..... Hvis du ikke ønsker besøk av henne, synes jeg du skal si det til henne på en fin måte i god tid før fødselen.
Mamma mai-07 *på overtid* Skrevet 29. april 2007 #6 Skrevet 29. april 2007 Dette må selvfølgelig være opp til deg å bestemme.Du vil ikke ha besøk av henne-ergo bør hun ikke få adgang.Da må samboeren din si KLART i fra eller at du gjør det selv.Skulle hun mot formodning allikevel vise seg på barsel,så får sambo/du eller noen andre si at det ikke passer og at det må respekteres. Verre enn det er det etter min mening ikke. -Du bestemmer over ditt liv=)Punktum. Skulle hun ta med seg barnet sitt,så kan det nok stille seg annerledes-da må dere nok være noe mer smidige av hensyn til 9-åringen.
Mammaen til Noah Aleksander Skrevet 29. april 2007 #7 Skrevet 29. april 2007 har dere et dårlig forhold så skjønne i det... med meg:eks nr 1:vi har veldig god kontakt,å broren på 7 e bekymra for at han ikkje ska rekke å komme å se babyen,men i sa at det skal ha få..han og mamma kan komme på besøk når babyen e født... eks nr 2: ho e et hespetre og bitch som f...ho hadde ikkje fått kommet inn for alt i verden,heldigvis bor ho i bergen no da,så slipp det problemet...men hadde ho bodd i nærheten hadde i sagt det rett ut at ho har ingenting med å komme på føden..vil ikkje ha ho i huset her engang...hehe...ho ber om det selv,på måten ho oppføre seg på... men dette e nokka du må bestemme selv da uansett :-)
Anonym bruker Skrevet 29. april 2007 #8 Skrevet 29. april 2007 Samboeren din må ta med seg sin datter på ni som skal bli storesøster, og ikke xen hans. Om du ikke ønsker henne der har hun OVERHODET ingenting der å gjøre. Gi samboeren din klar beskjed om dette så fort som mulig. Du har mer enn nok å tenke på, enn om du skal gå rundt å tenke på om x damer dukker opp på føden. Jeg er enig med hun som skriver at du kan gi beskjed til avdelingen om at du kun ønsker nærmeste familie på besøk. Selv har jeg også en stedatter som skal bli store søster. Jeg har ikke spurt min stedatters mor om hun har tenkt å dukke opp på sykehuset, men jeg regner igrunnen med at hun venter til vi er kommet hjem. Kommer hun er det helt ok for meg, vi har et helt ok forhold. Hadde det vært for 2 år siden, hadde situasjonen vært helt annerledes, og jeg hadde ikke hatt noe lyst å ha henne der. Gi beskjed på forhånd. Ikke sitt å ta imot. Det er din fødsel og din første tid med barnet. Ikke la xdamer for rote seg inn i din tid. GI BESKJED I MORGEN SÅ SLIPPER DU Å BEKYMRE DEG. Lykke til.
minime<3 in belly Skrevet 30. april 2007 #9 Skrevet 30. april 2007 Det er ikke lett dette med dine og mine barn... Jeg vet ikke helt hva vi tenker å gjøre rundt datteren til samboeren min. Men jeg tror nok at kjæresten min henter datteren sin og er sammen med oss. Det er jo hun som får en bror og jeg føler vel kanskje ikke for at moren hennes skal komme på sykehuset. De får mer enn gjerne komme å besøke oss når vi har kommet hjem igjen, men på sykehuset tror jeg at vi kan få lov til å være i fred som du sier. Men jeg vet ikke hvordan man skal kunne si dette på en PEN måte... Vanskelig for typen din og kan jeg tenke meg. Et eksempel er jo at han kan si: Når "Mari" og jeg har fått barnet så henter jeg barnet mitt slik at hun får sett sitt nye søsken. Vi føler ikke for å ha besøk utenfor den nærmeste familien... Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå