Gå til innhold

No va det så mye snakk om vann til baby her...


Anbefalte innlegg

Skrevet

korsen vet man om banet egentlig e bare tørst da? :)

Æ e førstegangs æ, og æ skjønne ikke korsen man ser eller vet det?

Mi snuppa e va 9 uker no... kan ho få litt vann av å til da?

Kokt selvfølgelig, og kroppstemperert antar æ... Ho drikk jo bare mm no, kanskje æ bare burde fortsette me det.. e så sårbar på den amminga, siden vi har slitt sånn... så da kan æ kanskje miste endel av melka hvis æ bynne å gir vann som tørstedrikk? Nån som vet ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ventet med vann til vi introduserte fast føde. Trenger ikke tenke på det så lenge du fullammer.

Skrevet

Så lenge du fullammer, fungerer den første tynne melken som tørsteslukker og den fete ettermelken som mettende. Jeg fikk min i juni i fjor, det var en utrolig varm sommer men han fikk aldri noe annet enn pupp før han var 5,5 mnd. Klarte seg helt fint på det. Måtte amme litt oftere når det var veldig varmt da. Hold deg til mm du. :)

 

 

Skrevet

I de fleste tilfeller tar det så lang tid å få ungen til å godta at vannet skal svelges at noen melkemisting trenger du ikke å frykte:) barn som får mm trenger det som oftest ikke, men bør tilbys det innimellom for å venne seg til det. Å se når de er tørste tror jeg du trenger litt mamma-erfaring for å få til:) Det kommer heeelt av seg selv. Jeg har pleid å tilby vann feks hvis vi er ute og triller og ungen oppfører seg som den er sulten. Innimellom hjelper det. Nå er min snart 7 mndr og jeg gir vann hvis vi må utsette måltid litt i forhold til faste tider, hvis han våkner på natta og til middagen.

 

Jeg har ikke kokt vannet til de siden det er veldig reint det som kommer fra kaldtvannskrana og småen har alltid fått vannet romtemperert.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...