Anonym bruker Skrevet 24. april 2007 #1 Skrevet 24. april 2007 Var hos jordmor på fredag og hun var temmelig sikker på at babyen hadde lagt seg til langt ned i bekkenet, hodet var litt bevegelig. Var hos legen i dag og han sier babyen fortsatt er i seteleie. Hvem skal jeg høre på da? Er 2. gangs og 36 uker, og neste uke prøver de å snu på sykehuset dersom han ikke har snudd seg
Ikkelektuell Skrevet 24. april 2007 #2 Skrevet 24. april 2007 Er vel strengt tatt ingen her som kan fortelle deg hvem du skal tro på i dette tilfellet, men er det ikke mulig at han kan ha snudd seg etter at du var hos jordmor, da?
_Mita_<3 Skrevet 24. april 2007 #3 Skrevet 24. april 2007 Hm.. JEG ville egentlig hørt mer på jordmor. de er jo spsialister innen akkurat dette tema. å leger er jo ikke akkurat det.. men som jeab sier.. h*n kan jo ha snudd seg etter du var hos jm da.. de snur seg fort..
#Aurora har tre gutter# Skrevet 24. april 2007 #4 Skrevet 24. april 2007 den kan jo ha snudd seg.Jeg var litt jm og hun mente han var festet men kunne fortsatt rugge litt på det,var til legen 5 dager senere og da var han ikke festet...så det forandrer seg litt.
2blånisser Skrevet 24. april 2007 #5 Skrevet 24. april 2007 Fint du får UL, da får du vite helt sikkert. Kan være vanskelig for de å kjenne om du har mye fostervann. Sist jeg var hos jordmor så klarte hun ikke å kjenne hvordan min baby lå. Den hadde ligget i seteleie i noen uker, og hun trodde at han enda gjorde det. Men hun var ikke sikker, og hun så da med UL. Og fant ut at han lå i hodeleie.
2blånisser Skrevet 24. april 2007 #6 Skrevet 24. april 2007 Regner med du får UL før de gjør snuing...derfor jeg skrev at det var fint du får UL sånn at du får vite sikkert... Om den ligger i sete kan den enda snu seg. Min snudde seg mellom uke 36 og 37.
mona_k og lille brage;) Skrevet 24. april 2007 #7 Skrevet 24. april 2007 da jeg var gravid(noen måndeder siden ) sa jordmor at babyen hadde snud seg.. pga begynende svangerskapsforgiftning var jeg hos legen uka etter og han sa at babyen lå i sete. jeg var vel 33 uker tenker jeg.så reiste jeg uka etter, til stavanger til en vennines bursdag , men på kvelden fikk jeg så vondt i hodet og bena mine hovnet opp noe ***** måtte på sykehuset de tok masse undersøkelser og det viste seg at småen lå i .... sete... jippi.. not.. men han fikk næring nok heldigvis=) de ville egentlig ha satt igang fødselen men turte ikke pga at han lå i sete.. så legen fikk rett .. 2 uker etter turte de ikke la han være der mer og han hadde ikke snud seg og jeg fikk ikke lov å føde normalt(var det jeg ville) så det ble keiser på meg .. fikk verdens søteste gutt =) de sier at ungene tilogmed kan gå helt til fødsel før de snur seg så jeg hadde ikke bekymret meg lykke til =)
Gårdsspire Skrevet 24. april 2007 #8 Skrevet 24. april 2007 siden jordmor kunne bevege hodet litt så er det jo ikke festet, og med andre ord så kan jo bebisen ha snudd seg fra du var hos jm til du var hos legen.. men det er bare en tanke..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå