ღEmilie nov 06, Marcus apr 08ღ Skrevet 24. april 2007 #1 Skrevet 24. april 2007 Med dette mener jeg at dagmammaen ikke vil ta henne inn uten at det evt er en kontrakt på ett år... Vi står på venteliste i barnehage, og om vi får plass f.eks på nyåret, må jeg enten si nei, eller betale dagmammaplass når hun er i barnehagen.. Noen meninger?
St. Hans Skrevet 24. april 2007 #2 Skrevet 24. april 2007 Mitt inntrykk er at mange dagmammaer ikke skriver kontrakt i det hele tatt. Jeg er for å skrive kontrakt, men jeg synes det er urimelig å kreve mer enn maks to måneders oppsigelsestid.
ღEmilie nov 06, Marcus apr 08ღ Skrevet 24. april 2007 Forfatter #3 Skrevet 24. april 2007 Her er problemet vårt at om småen får bhg plass i februar, må vi likevel betale dagmammaen frem til august, og det blir masse penger for oss som er studenter... :-S derfor jeg lurer på om dette er lov/vanlig
Anonym bruker Skrevet 24. april 2007 #4 Skrevet 24. april 2007 Ville ikke hatt mer enn en månedsoppsigelsestid om jeg var dere. Det er det som er normalt. Det kan være mange grunner til at man ikke kan holde en avtale på et år. Hvis dagmammaen nekter, ville jeg ikke ha turd å bruke akkurat henne. Høres veldig underlig ut.
ღEmilie nov 06, Marcus apr 08ღ Skrevet 24. april 2007 Forfatter #5 Skrevet 24. april 2007 ok takk for svar
Anonym bruker Skrevet 24. april 2007 #6 Skrevet 24. april 2007 Vanlig er det så klart ikke. Men LOVLIG må det vel være å si at man bare vil jobbe for kunder som ønsker dagmamma i et helt år? Så velger ikke folk flest en slik dagmamma. Det blir bare for dem som av en eller annen grunn heller vil ha dagmamma enn barnehage det året. Eller som f.eks. skal flytte neste sommer, og ikke ønsker overgang til barnehage midt i året og så nytt skifte når de flytter. Kanskje får ikke dagmammaen noen kunder i det hele tatt. Det betyr ikke nødvendigvis at hun blir gående ledig uten dagbarn. Kanskje går hun da tilbake til jobb. Det høres sært ut å ville binde sine kunder for et helt år, og mammen som gifter seg gir ikke mange detaljer. Men la oss si at den mulige dagmammaen ønsker å være hjemme med et barn som f.eks. blir to år til vinteren. Og ønsker dagbarn som hennes barn skal leke sammen med. Da blir det ikke det samme å ta inn et annet barn i januar, om det eneste hun da kan få tak i er en baby på 12 måneder.
Gjest Skrevet 24. april 2007 #7 Skrevet 24. april 2007 Å være dagmamma for noen som egentlig er barnehagesøkere, og forsvinner så snart de får bhg, er nok ikke så gøy. Tenk på den omvendte situasjonen. Å ha barnet ditt hos en dagmamma som egentlig er jobbsøker, og som sier opp med én mnd varsel så snart hun får en annen jobb. Ikke gøy det heller. Likevel er dette det vanlige. En måneds oppsigelse, og barn eller dagmamma kan slutte fordi de får noe bedre. Kanskje fordelen med den dagmammaen HI beskriver, er at også dagmamma binder seg til å ha sine dagbarn i et helt år. Uavhengig av andre jobbtilbud, og selv om det plutselig dukket opp barnehagetilbud til hennes eget barn o.s.v. Ikke stor nok fordel til at HI velger henne. Men tross alt en fordel å vite at man har dagmamma for et helt år, og ikke bare ut august.
Gjest Skrevet 25. april 2007 #8 Skrevet 25. april 2007 Høres ut som om hun har pengeproblemer, men hvis det er viktig med dagmamma nå og du ikke får tak i noen andre kan du vel takke ja til barnehagen når du får plass også søke permisjon for barnet da trenger du ikke å betale barnehage avgiften
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå