Trollmora Skrevet 24. april 2007 #1 Skrevet 24. april 2007 Hunden til naboen døde av alderdom i februar. Nå har de fått ny, en nydelig liten sak på 1 1/2 år. Eldstemann gikk bort for å leke med sin nye nabo på lørdag og kom hjem helt oppglødd etter en god stund. "Vet du hva mamma? C* er brent på peisen og han sto i en en rød eske på stua. Er ikke det rart? Han er brent på peisen altså!" Joda bikkja er kremert og skal begraves i hagen. De ville bare vente til telen var gått og så invitere naboene på grevferdskaffe. Men for en anledning for å fortelle hva man kan gjøre med de som er døde! Dette var helt greit, men det var litt vanskelig å forklare at det ikke akkurat var peisen, men en annen ovn )
Gjest Skrevet 24. april 2007 #2 Skrevet 24. april 2007 Hehehe ;0) De kan få sagt det de små.Men du gravferds kaffi for en hund,er det vanlig? Jeg er veldig glad i dyr ,men har liksom bare sett på film de har gravferder for dyra sine.Er det vanlig i norge også nå? Veit jeg er teit nå altså...*rødme litt*
Trollmora Skrevet 25. april 2007 Forfatter #3 Skrevet 25. april 2007 Har ikke hørt at det er så vanlig nei, men naboene har hatt hunden i 14 år. Den var ikke bare deres, men hele nabolagets. Han ruslet rundt overalt og var rett og slett sjef. At de tar en kaffe er mer for å ha en sosial greie med naboene. Vi blir glatt med på det, kaffe og kaker er godt uansett anledning )
La Perla Skrevet 25. april 2007 #4 Skrevet 25. april 2007 Hehe. Det var nå en like grei måte å lære om dette på som noen annen. Jeg synes forresten hele nabolagets kosehund fortjener en liten kirkekaffe =)
Karomamma Skrevet 25. april 2007 #5 Skrevet 25. april 2007 Han fornekter seg ikke, han lille søte trollgutten. Bra observasjon, det stemmer jo nesten!! Ha en god kaffe Jeg må humre litt, tenker på begravelsen som ble holdt for katten hjemme på gården for noen år siden. Alle ungene opp på tilhengeren sammen med den døde katten som lå i en stor pappeske (han hadde klatret opp i høyspentmasta, så han tok litt ekstra plass kan man si....). Gravfølget kjørte høytidelig avgårde til skogkanten der seremonien fant sted. Min bror holdt tale "Helmer var en snill katt....osv" og alle sang. Det var en fin minnestund som var den stakkars katten Helmer verdig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå