Lille Trille 2015 Skrevet 20. april 2007 #1 Skrevet 20. april 2007 Hei på dere Hva er det legen sjekker når det gjelder UL? Hva ser de i forhold til ordinær UL? Kan de se kjønn på samme måte som på ordinær UL? Var på UL 3 april, og skal ikke til legen igjen før i juni (skal til jordmor i mai), så en evighet til jeg får se babyen på skjermen igjen.... Jeg har vært 3 ganger hos legen foreløpig, og to av gangen har hun sjekket magen min og sett på babyen på skjerm:) Den siste gangen sjekket hun ikke fordi jeg da nettopp hadde vært på ordinær UL - da hørte hun bare etter fosterlyd/hjertelyd.
Solskinnsjenta Skrevet 20. april 2007 #2 Skrevet 20. april 2007 Hvis du får UL hos legen måler hun vel det samme som på ordinær UL, hodeomkrets, magemål og lårbein for å sjekke at det vokser riktig. Eventuelt tenker jeg hun sjekker det hun har sjekket på tidligere UL. Om du får vite mer om kjønn kommer vel an på hvor erfaren legen din er. Ikke alle som er like flinke å se dette.
prøvekluten+3små Skrevet 20. april 2007 #3 Skrevet 20. april 2007 hos meg så er det mest for min del og for "morro" skyld at han sjekker..altså det er arti å få se...ingen medisinsk årsak som ligger til grunn
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå