Gå til innhold

Gutten min på 2 uker


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vil nesten bare ligge med hodet til venstre. Hvordan skal jeg få han til å variere?? vil ikke utvikle "skeiv" hodeform på han.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min gutt på 5 uker var også sånn i starten. Lå konsekvent på høyre side. Men forsøkte å legge han litt på andre siden noen ganger uten særlig hell. Nå har han imidlertid begynt å ligge litt på begge sidene. Dette kom helt av seg selv. Men han har fortsatt høyreside som favorittside da..... Ikke så enkelt dette nei, men går seg nok til etterhvert :o)

Skrevet

Hei,

 

her er det høyre side som er favorittsiden. Noen triks kan være:

- å henge opp en uro/leke eller sette et bilde på den siden av vugga/senga han vanligvis ikke snur seg mot

- snu han i senga/vugga - legge hodet i det som vanligvis er fotenden

- sett deg på den siden som ikke er favorittsiden når du snakker med/leker med han

- kiropraktor tipset om at du kan holde barnet på fanget med ryggen mot deg, ta forsiktig på panna og vri hodet til den siden som ikke er favorittsiden.

 

Lykke til :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...