onajda Skrevet 19. april 2007 #1 Skrevet 19. april 2007 var ute litt i dag og kikka på stelleprodukter:sebamed,aco eller natusan! og hva man trenger egentlig.noen som har erfaring fra før.fikk datter 5 år siden og da brukte jeg natusansine produkter, det gikk fint men i apoteket anbefaler de sebamed eller aco.(mye dyrrere og!!)hva synes dere???
Som Natt & Dag Skrevet 19. april 2007 #2 Skrevet 19. april 2007 Jeg sverger til Babyline sine produkter (med unntak av annsiktskremen, som jeg synes lukter direkte ekkelt, så til annsiktet bruker jeg Sebamed.) Når det gjelder Zinksalve bruker vi Silulen som vi kjøper på apoteket, den er god.
<3 Felicia og Jonathan <3 Skrevet 19. april 2007 #3 Skrevet 19. april 2007 jeg har hørt at serien til unik er veldig fin.. og ikke så dyr
Smaspi30 Skrevet 19. april 2007 #4 Skrevet 19. april 2007 Natusan var jo "i vinden" for litt siden pga sin bruk av parabener i flere av produktene. Jeg har brukt Babyline sine produkter til mitt første barn, og er kjempefornøyd med dem. Disse produktene er miljømerket, og har vunnet "best i test" for barneprodukter flere ganger. Fåes på de fleste apotek. Ja - der er dyrere enn mange andre produkter, men veldig drøye. Jeg prøver å bruke minst mulig både av såper og salver, og da varer de leeeenge. Denne siden bør alle vordende småbarnsforeldre lese: http://www.gronnhverdag.no/artikkel.php?artikkelid=2754#testvinnerne Som du ser begynner det heldigvis å komme stadig flere stellealternativer som er bra for både babyen og miljøet, men det er fortsatt Babylines produkter som troner øverst på pallen!!! Enda viktigere er nok informasjonen om hvilke produkter man må styre unna! Her er annen fin side for dem som vil lese mer om småbarnsstell på en "grønn" måte: http://www.gronnhverdag.no/artikkel.php?artikkelid=1492 .
Gjest Skrevet 19. april 2007 #5 Skrevet 19. april 2007 Bruker Babyline, tror dette er nesten eneste stelleproduktserie som man trygt kan bruke dersom man er bekymret for parabener og slikt, noe det ofte er overflod i hos Natusanproduktene. Babyline er ikke noe spesielt dyrt og drøy i bruk. Til stumpen bruker vi Inotyol som jeg synes er tusen ganger bedre enn zink salve, men den er jo så klart bare ment for å brukes når stumpen virkelig er sår da, ikek ved hvert bleieskift son noen gjør (det bør en jo uansett ikke gjøre, salver er bare ment for å brukes når det er behov for dem, ikke til daglig bruk).
onajda Skrevet 19. april 2007 Forfatter #6 Skrevet 19. april 2007 unik det tror at jeg har sett på kiwi veldig billig og produktene er uten parfyme. men babyline har jeg ikke hørt noe om! hvor kjøper du dem?
onajda Skrevet 19. april 2007 Forfatter #7 Skrevet 19. april 2007 takk for linkene du jeg skal lese nå med en gang!
*rugekassa* Skrevet 19. april 2007 #8 Skrevet 19. april 2007 Jeg har kjøpt sebamed babyolje og sebamed baby hudvask... disse inneholder ikke parabener og er veldig milde... de har også en veldig svak, svak behagelig duft... bruker selvsagt svært lite av sånne ting..... for det er jo viktig å beholde den naturlige balansen i huden... har også sinksalve i bakhånd hvis stumpen blir sår..
Gjest Skrevet 19. april 2007 #9 Skrevet 19. april 2007 bruker babyline og er kjempefornøyd..=) fås kjøpt på apotek og babyforretninger.
Diva Muffin Skrevet 19. april 2007 #10 Skrevet 19. april 2007 Babyline her og.. De er forresten mye billigere å kjøpe på apotek enn i babybutikk. Jeg betalte 89 for badeolje i babybutikk, og oppdaget etterpå at den kostet 65 på apotek :/
~~¤April baby¤~~ Skrevet 19. april 2007 #11 Skrevet 19. april 2007 Ikke bruk natusan sine,guri meg... Alt for mye sfoffer i di. Dattra mi utviklet allergi,helsesøstra sa til meg "det er en grunn til at babyer lukter så godt" Så det er mye oppi natusan som ikke er bra. Bruker og kommer til å bruke sebamed og babyline sin.
*Muffin* og mini Muffin * Skrevet 19. april 2007 #12 Skrevet 19. april 2007 Jeg har kjøpt inn litt i Seba Med sine produkter, og skal ha litt i Babyline også..
Gjest Skrevet 19. april 2007 #13 Skrevet 19. april 2007 Jeg har kjøpt sebamed sine produkter. De inneholder ikke parabener.
Gjest Skrevet 19. april 2007 #14 Skrevet 19. april 2007 Apotekets barnesalve er visst veldig bra. Brukte Babyline til mitt første barn og var fornøyd med det, men har ei vennine som dro i en svømmehall med babyen sin, hadde bare med shampooen til babyen av merket Babyline, så hun brukte den selv også. Hun kan i ettertid fortelle at den shampooen svidde noe veldig i øynene.......ikke noe særlig for en liten baby. Ellers tror jeg en skal være kritisk til mye av reklamen som florerer, det er faktisk ikke alt en trenger, og en klarer seg langt med f.eks en barnesalve og olje til nedentilvask, så kan en heller se det ann når barnet har kommet.
Gårdsspire Skrevet 19. april 2007 #15 Skrevet 19. april 2007 jeg har kjøpt Aponti. ble rost opp i skyene av ei jeg kjenner som jobber på barsel. kun naturprodukter. og lukter kjempr godt, uten parfyme.
Gjest Skrevet 19. april 2007 #16 Skrevet 19. april 2007 Glemte å si at i ettertid har det kommet frem at det finnes to forskjellige typer Babyline, den ene er miljømerket og den andre ikke, så vær obs på det! :-)
Maibabyventes Skrevet 19. april 2007 #17 Skrevet 19. april 2007 Vi skal bruke Lavera sine babyprodukter, kjøpt på helsekost. Disse inneholder helt rene oljer som er bra for baby (og voksen) hud. Vil ikke bruke produkter med såpe eller parfyme i. Eventuelt skal jeg ha et par dråper ren lavendelolje i den, for å få den beroligende virkningen av de. Hvetekimolje er og kjempebra for huden:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå