Gå til innhold

Hvor mange vil ha bedøvelse under fødsel?


Anbefalte innlegg

Skrevet

er det noen som har planer om å ikke ville ha det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vil ikke ha det dersom forholdene ligger tilrette for at det går greit uten, har klart meg uten to ganger før og vet at jeg overlever ;-) For meg personlig er fødselssmertene en finale på svangerskapet og selv om det gjør sykt vondt så vil jeg faktisk ikke unnvære dem, jeg vil virkelig kjenne at kroppen jobber og mener det er best for både babyen og meg om ting går naturlig så sant det er forsvarlig (noen ganger må/bør en jo ta i mot smertelindring og da skal en så klart gjøre det, det vil jeg også!).

Skrevet

Jeg går med den innstillingen at jeg skal klare meg uten bedøvelse...:)

Har født 2 ganger før...første gang hadde jeg kun to akupunkturnåler i ryggen, og andre gang hadde jeg hjemmefødsel helt uten smertestillende.

Mine fødsler har vært ukompliserte og raske da:) Håper på gjentakelse oxo denne gang:)))

MEN....skulle det,mot formodning, dra ut i de små timer, jeg blir kjempesliten og alt går på tverke, så vil jeg sikkert revurdere.... Men ønsker først og fremst å føde naturlig:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...