smillamilla Skrevet 17. april 2007 #1 Skrevet 17. april 2007 huff.. har hatt et par skikkelige grinekvelder, så nå er jeg blitt så redd for å spise "farlige" ting som løk, kål etc. men hvor mye skal til? er jo nesten alltid løk og hvitløk i ferdigmat (pastasauser osv.) Noen som har noen gode, ammevennlige middagsforslag??
BAcer med mirakel-jente :) Skrevet 17. april 2007 #2 Skrevet 17. april 2007 Kjempefin tråd! Jeg sliter med det samme. Pølse i brød. Pøles og potetmos. Pommer frits og pøles/kylling. Grandiosa? Fiskepinner, poteter og gulerøtter. Flere?
Anonym bruker Skrevet 17. april 2007 #4 Skrevet 17. april 2007 enig med deg at det er vanskelig å finne middager som er ammevennlige. men har lest at hvitløk er veldig ammevennlig, ikke bar gir det ingen luft i magen, men det får visst melka til å smake godt, så babyen nyter maten sin ekstra mye. jeg spsier masse hvitløk og det går helt fint. så hvis det jeg har lest er rikitg, så trenger du ikke bekymre deg for middager med hvitløk i
mamo82 *2 jenter* Skrevet 17. april 2007 #5 Skrevet 17. april 2007 Min erfaring er at jeg kan spise omtrent alt til middag, bare jeg styrer unna store mengder løk/kål etc. Sauser etc med litt løk går greit, men er det retter med store biter plukker jeg vekk det jeg vet hun kan reagere på. Anbefaler ikke å prøve blomkålgrateng, det gjorde jeg med et mindre heldig resultat.. hihi .
DK+2 Skrevet 17. april 2007 #6 Skrevet 17. april 2007 Fiskeboller i hvitsaus, kokt potet, kokte gulerøtter, stekt bacon og karri til sausen, nam!!!! Ynglingsmaten min =) =) Grøt?
smillamilla Skrevet 17. april 2007 Forfatter #7 Skrevet 17. april 2007 men hvitløk er altså bra? åå, jeg som elsker hvitløk.. trodde det var i "løk-kategorien" jeg... har et par forslag jeg og.. hehe... godt og se at det er mange andre som lever på pølser for tida.. pannekaker kyllingfilet/snitzler + chips hamburgere med masse salat inntil
Anonym bruker Skrevet 17. april 2007 #8 Skrevet 17. april 2007 ja, hvitløk skal være bra. har mange bøker hjemme, men tror det står i mamma for første gang av gro nylander eller i alt om barnet boka at hvitløk gjør at melka smaker bedre, så derfor er det bra med hvitløk. jeg spiser masse hvitløk, og babyen min drikker mye grådigere rett etter en god porsjon middag med hvitløk i.
Gjest Skrevet 17. april 2007 #9 Skrevet 17. april 2007 I dag skal vi ha stekt torsk og potet med kokte grønnsaker.Sunt og godt :-)
Solita 79 Skrevet 17. april 2007 #10 Skrevet 17. april 2007 Vil bare si at det er for det meste er løk i de fleste pølser. Så noen hadde foreslått dette og ville bare nevne det. Om det nå var løk som var problemet. Melk er det også i de fleste pølser
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå