Anonym bruker Skrevet 16. april 2007 #1 Skrevet 16. april 2007 Fødte for 2 uker siden, gikk andre tur i dag, ca 1time, normalgange (i går, første tur; ca 1 time) Hvor mye går dere pr dag/uke, og hva synes dere er "tilfredsstillende nok" mtp trimmen man får/hvor langt skal dere ha gått for at dere er godt fornøyd med trilleturen?
Gjest Skrevet 16. april 2007 #2 Skrevet 16. april 2007 Jeg går 1-2 ganger om dagen. Kommer an på været, humøret og formen hvor langt jeg går. Men jeg MÅ ut minst en gang i løpet av dagen ellers blir jeg rastløs. Mini sover dessuten bedre når jeg triller.
Meg&gutta~prøverpånr3 Skrevet 16. april 2007 #3 Skrevet 16. april 2007 her prøver vi å gå en tur hver dag... går en tur på omlag en 1time med middels rask gange:) Da er jeg fornøyd og kjenner det i bena:) jeg fødte for snart 9 mnd siden da... Rett etter fødselen så gikk jeg ca en halv time pr dag...orket ikke mer pga jeg var plaget av bekkenløsning under svangerskapet,og det tok litt tid før det ble bra igjen:)
Nesly Skrevet 16. april 2007 #4 Skrevet 16. april 2007 Går somregel tur daglig jeg og. Turen varer somregel 1-2 timer, avhengig av været. Mini sovner kun ute i vogna på dagtid, så trilletur er must..
Kæmma og trultene Skrevet 16. april 2007 #5 Skrevet 16. april 2007 Mi er 10 mnd nå, men har faktisk vært ute minst en gang om dagen hver eneste dag siden hun kom. Ja, unntatt på de kaldeste dagene i vinter da. Kortere eller lengre turer, det varierer. Det viktigste for deg og barnet er den friske lufta! Jeg gikk rolige lange turer i starten, men har tatt opp etterhvert med høyere tempo. Tilfredsstillende nok er det du føler for den dagen syns jeg! Har aldri tvunget meg selv til å gå så eller så langt, men tatt det som koseturer
Ny bebis i magen! Skrevet 16. april 2007 #6 Skrevet 16. april 2007 Jeg fødte for akkurat en uke siden. Har vært på to trilleturer. To dager etterhverandre. Men i dag har jeg pause, fordi jeg gikk alt for langt og lenge og fikk skikkelig vondt i bekkenet mitt. Men ellers har jeg som mål etterhvert å gå en tur for dag iallfall, en liten (event.lang) time.
Gjest Skrevet 16. april 2007 #8 Skrevet 16. april 2007 Men vil bare legge til at de første par måneder etter fødsel gikk jeg ikk eså mange turer. Lytt til kroppen, antagelig trenger den å innhente seg før man presser seg til å gå langt..
Hannahs-mor06 Skrevet 16. april 2007 #10 Skrevet 16. april 2007 Jeg går 3 lange turer hver dag..først en lang morgentur ned til stranden og langs strandpromenaden på en nydelig "syden" strand her i Tønsberg.. Nydelig måte å starte dagen på også går vi som regel en tur til byen på dagen.. og kveldstur opp til hesten vår;) Hannah sover så godt i vogna og jeg blir rastløs av å sitte i ro.. og nå har det jo vært så nydelig vær,og da må en jo ut!! har alltid vært veldig aktiv, syklet 2-3 mil hver dag før jeg ble gravid og helt til jeg var langt på vei..men da jeg begynte å få noe som kjentes ut som kynnere (svake da!) i oppoverbakkene var det ikke noe gøy lengre;( men merker at turgåing også er bra trim, men må holde et tempo da;)
noje Skrevet 16. april 2007 #11 Skrevet 16. april 2007 Går en lang tur hver dag, 1-2 timer. Jeg dropper den viss jeg trener spinning. Jeg synest det var deilig å kunne gå igjen etter fødsel, var plaget med kynnere så kunne nesten ikke bevege meg mot slutten. Kjøpte meg skritt-teller. Kjempelurt, da prøvde jeg å gå de 10000 skritta hver dag som de anbefaler for å holde seg i form. Babyen, 4mnd, sover ute i vognen uansett om jeg går eller ikke.
Anonym bruker Skrevet 16. april 2007 #12 Skrevet 16. april 2007 Hm, imponerende...men du sier "lange turer"...hva legger du i det...hvor mange timer??
Hannahs-mor06 Skrevet 16. april 2007 #13 Skrevet 16. april 2007 Om morgenen går jeg ca 2,5 timer effektivt! de andre turene varierer, men er som regel ute i 2 timer av gangen, noen ganger lengre..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå