1jente+1spire Skrevet 14. april 2007 #1 Skrevet 14. april 2007 3 netter på rad nå har jeg våkna å vert kvalm og uggen... men i natt tok det kaka, måtte opp å bevege meg flere ganger for å få sove igjenn, har sovet kjempe dårlig... noen andre som opplever dette og vet hva det er? Mulig jeg er litt sytete nå men jeg har hatt et både smertefritt og knirke fritt svangerskap:D
Makka Pakka Skrevet 14. april 2007 #2 Skrevet 14. april 2007 Det er vanlig med dårlig nattesøvn, særlig på slutten av svangerskapet. Mange plages også av kvalme. Dette kan komme av at man er sliten og må ta det mer med ro. Men også av at det visstnok produseres et hormon på slutten som skal gjøre oss klare for fødselen. Mange har da kvlame som bivirkning. Jeg sover dårlig, stort sett hver natt, men er heldigvis bare kvalm på dagtid. Da er det så ille av og til at jeg bare klarer å sitte rett opp og ned for å unngå å kaste opp. (er 40+5 nå) Håper plagene dine går over og at du etterhvert får en god natts søvn snart :-)
Coria Skrevet 14. april 2007 #3 Skrevet 14. april 2007 Ganske vanlig, tror jeg, spesielt hvis man sliter med endel halsbrann. For meg hjelper det å spise en gang i løpet av natten. Legen har også gitt meg resept på Afipran (kvalmedempende medisin), og sa at det var helt trygt å ta det på slutten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå