#Glad mamma til2# Skrevet 13. april 2007 #1 Skrevet 13. april 2007 Var hos legen på vanlig kontroll i går. Han målte hjerterytmen til å være 180.Dette er jo veldig høyt,han ga utrykk for å være litt beskymra og sa jeg måtte komme tilbake på kontroll på tirsdag. Jeg blir litt urolig av dette,noen som har hatt like høy/høyere puls på sin baby? Pulsen til min gutt har ligget på 150-159 før. Jeg ringte føden og prata med ei jordmor der i går,hun mente det ikke var uvanlig med så høy puls,da jeg kjente at babyen sparket mens legen lyttet. Litt unødvendig av legen å gjøre meg beskymra hvis det ikke er så uvanlig da.Han sa at hvis pulsen var like høy eller høyere på tirsdag ville han sende meg til UL. Noen med erfaring om dette her?
#Glad mamma til2# Skrevet 13. april 2007 Forfatter #2 Skrevet 13. april 2007 Glemte å skrive at jeg 26+1
Puppeguri m/ 2 små dramaqueens Skrevet 14. april 2007 #4 Skrevet 14. april 2007 huff da.. ikke greit naar ingen svarer beklager men jeg kan ikke hjelpe deg her.. men tenkte jeg skulle "dytte" innlegge ditt slik at det kommer lenger opp, i haap om at noen kan svare deg =) Lykke til, til baade deg og den lille i magen din!!!
Gjest Skrevet 14. april 2007 #5 Skrevet 14. april 2007 Jeg vet også lite om dette, men kan trøste deg litt med å si at lille gullet vårt har vært oppe i 165, og det var i hvertfall helt normalt! (Så uansett om ditt gull har høy puls, så er det ikke så voldsomt over normalen høres det ut som...) Lykke til på tirsdag! (Ps. hvis du hadde spist litt rett før du gikk inn, eller dersom gullet ditt var veldig aktiv og våken akkurat da, kan det jo være derfor pulsen var høy, og at det ikke var et representativt mål dere fikk!)
Anonym bruker Skrevet 14. april 2007 #6 Skrevet 14. april 2007 Dersom jordmor sa det var greit syns jeg du skal lytte til det. I og med legen ikke ville sende deg til UL med det samme er det nok greit da tenker jeg (to eksperter en lege og en jordmor) Poi poi
#Glad mamma til2# Skrevet 14. april 2007 Forfatter #7 Skrevet 14. april 2007 Takker for oppmuntrende svar.Prøver å ikke tenke så mye på det. Jeg kjenner da godt med liv, så det må da være et godt tegn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå