Gjest Skrevet 11. april 2007 #1 Skrevet 11. april 2007 "så godt å høre" om fler som fremdeles kaster opp! Jeg er uke 34 og er mye bedre enn frem tom ca uke 22, men er kontinuerlig kvalm fortsatt, men spiser det som regel bort nå, så har fått energi tilbake, men kaster opp uregelmessig fremdeles, kanskje en full dag m oppkast hver 3-4 dag. Har klart å jobbe litt fra uke 22 til igår, men er nå 80% sykemeldt igjen. skal prøve jobbe 20% hjemmefra for å ferdigstille noe jeg ellers vil gå å ha veldig dårlig samvittighet for å ikke ha fullført. Hvda har din svangerskapskvalme artet seg?
krizzi Skrevet 11. april 2007 #2 Skrevet 11. april 2007 Heisann. Ja, godt å høre at det er flere.... de første seks ukene gikk jeg ned 14 kg, og tilsammen gikk jeg vel ned ca 20. Mangler fortsatt noen kg før jeg er tilbake til normalen. De første fem mnd kunne jeg kaste opp inntil 10-12 ganger om dagen, så reduserte det seg til ca 4-5 frem til for ca fire uker siden. Nå kaster jeg opp et par ganger om dagen, men er fremdeles veldig kvalm hele døgnet, selv om det ikke er den intense kvalmen. Men etter at jeg har begynt å spise igjen ar energien kommet litt tilbake som du sier. Men ejg må sitte helt stille etter jeg har spist ellers kommer alt opp igjen med en gang. N¨å er det heldigvis bare ti uker igjen, så skal nok komme meg gjennom de ukene også Lykke til:)
Gjest Skrevet 12. april 2007 #3 Skrevet 12. april 2007 Jeg var også der med 10-15 ganger om dagen en periode, så vanvittig frustrerende. Den korte veien fra senga til badet (ca 5 m) var jo lang nok til at magen ble urolig og jeg måtte kaste opp igjen. Jeg har nok ikke hatt det like ille som deg, i og med at jeg ikke har daglige oppkastrunder lenger siden ca uke 22, men kvalmen og oppkasten er der og det skal bli godt å kunne "leve normalt igjen" (med en baby . . . ) - iallefall slippe ta hensyn til sin egen uregelmessige form. Ikke en veldig sosial greie gitt.. Men nå nærmer det seg - og været ute er jo så fint (iallefall her)! God vår og god bedring! Vittamin B6, 40mg tabletter, 2 st om dagen innbiller jeg meg har hjulpet meg - reseptfritt på apoteket.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå