Gjest Skrevet 10. april 2007 #1 Skrevet 10. april 2007 Kan vi gravide få bedøvelse hos tannlegen?? Jeg har så forferdelig vondt i ei tann, og jeg regner med at den blir trukket slik at det blir bedre plass for visdomstenna.. Men jeg har så sykt tannlegeskrekk!!! Jeg må ha bedøvelse om han skal få gjøre noe.
ifie Skrevet 10. april 2007 #2 Skrevet 10. april 2007 Jeg har trukket to visdomstenner i denne graviditeten, jeg! Tannlegen bruker en annen bedøvelse enn vanlig. En som ikke er skadelig for babyen. Første tanna ble trukket uten røntken først, fordi jeg var i 1. trimester. Andre tanna tok de røntken av (med stort forkle over magen) fordi jeg var i 2. trimester. De tar ikke røntken i 3.trimester, sa hun. Lykke til!
Gjest Skrevet 10. april 2007 #3 Skrevet 10. april 2007 Aha.. Denne tanna må de nok trekke uansett.. For så i speilet at den har sprukket på to steder.. Er en tabbe fra skoletannlegen som gjør det. (mange år siden nå) Hun borret ikke vekk alt dritten, la fylling over, og her en dag eksploderte tanna.. Så nå er det jo grisevondt.... Blir spennende og se hva de gjør..
ifie Skrevet 10. april 2007 #4 Skrevet 10. april 2007 Oi, dæven! :/ Har aldri hatt tannpine før disse to visdomstenna slutta å "virke". Det er virkelig så ille som folk skal ha det til, så jeg håper du får fjerna den tanna fort som fy!
linita28. Skrevet 10. april 2007 #5 Skrevet 10. april 2007 jeg var hos tannlegen nå i påsken . akutt time.jeg ba han trekke tanna. for den sitter helt bakers å har bare skapt bry. men han ville ikke trekke for det kan være farlig under svangerskap.så han tok røntgen uten noe form for forkle over magen? å vanlig bedøvelse.? ikke riktig dette da? men det jeg lurer på nå, er det ikke farlig å trekke tenner under svangerskap. for denne tanna er bare fortsatt dritvond.selv om han sa at den kom til å være smertefri frem til etterfødsel, så kunne jeg trekke da.men kan da ikke gå slik til etter fødsel i slutten av mai. jeg vil ha den ut.
ifie Skrevet 10. april 2007 #6 Skrevet 10. april 2007 Tannlegen min ville i utgangspunktet ikke trekke tenna mine, fordi det alltid vil være en fare for å få infeksjoner i hølet etterpå. Da må man ha antibiotika, og dette er jo ikke så bra. Første besøket tetta hun bare igjen tanna og sa vi skulle vente med å trekke til etter ungen var født. Men så gikk ikke "vondtet" over, og da var det bedre å trekke den. Det hadde vært betennelse i tanna, sa tannlegen, så det var bra den ble trukket da den ble det! Jeg merka ikke at jeg fikk en annen bedøvelse enn jeg bruker, men tannlegen sa det. Veldig rart at du ikke fikk beskyttelse over magen, linita28.250507!!
Meg_og_baby Skrevet 10. april 2007 #7 Skrevet 10. april 2007 Heisann, jeg har vært hos tannlegen hele fire ganger de to siste ukene.. Det er veldig forskjellig med hva en gjør fra tannlege til tannlege. Den første jeg var hos ville ikke gjøre noe som helst, og sa jeg måtte leve med smertene i to og en halv mnd til fødselen var over.. (måtte ha rotfylling) Han gav meg også antibiotika som jeg skulle ta.. Han sa det var vanlig å gi dette til gravide.. Men antibiotikaen fungerte ikke, så jeg gikk til legen. Legen sa at han ikke kunne forstå hvorfor de ikke kunne rotfylle, og gi bedøvelse. Bedøvelsen er jo lokal.. Dermed gikk jeg til en annen tannlege som heller ikke forstod hvorfor han andre ikke ville gjøre noe.. Det er jo ikke bra for moren å ha så mye smerter og sitte våken natt etter natt.. Han tok røngten (sa at de ikke gjorde det i 1.trimester, men når jeg er i 3.så gikk det greit) sa at det ikke var mer stråling enn å gå ute en dag..Tannlegen går jo ikke ut av rommet en gang lenger når han tar røngten.. Fikk bedøvelse og alt ble ordnet..Puh det var litt av en lettelse å slippe alle smertene!! Hele kjeven min var blitt betent!
Bebbies i magen Skrevet 11. april 2007 #8 Skrevet 11. april 2007 Jeg fikk bedøvelse når jeg borret i uke 16, men tannlegen sa jeg fikk en annen enn den som var vanlig for den jeg fikk hadde blitt brukt i flere år så de viste mer om den. Hun satte vist så lite som mulig, og ville helst gjøre det i 2. trimester. Men ta en tlf til tannlegen din du. Han vet nok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå