Gå til innhold

Ang. permisjon...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt å være borte fra jobb lengst mulig, altså med 80% lønn, men hvor mange uker er dette? Og skal en telle med hele sommerferien? Er jo litt urettferdig hvis vi må ta permisjon i sommerferien mens de som får barn i slutten av sommeren slipper dette...Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan ta sommerferien din i permisjonen. Da stopper permisjonen og du har ferei i stedefor. får da ikke foreldrepenger, men feriepenger fra arbeidsgiver.

Skrevet

Permisjon med 80 % lønn er 48 uker permisjon. Så har pappaen krav på 6 uker permisjon.

 

Du kan overføre 10 dager av årets sommerferie til neste år, resten bør du ta ut i år. Du har ikke permisjon samtidig som ferie. Permisjonen blir dermed tilsvarende forskjøvet.

Skrevet

Blir det da 48 uker permisjon til mamma + 5 uker ferie ( eller 4 for de som ønsker det ) + 6 uker permisjon til pappa?

 

Tilsammen 59 uker ? 3 uker tar man ut før termin og da gjenstår 56 uker etter fødsel?

 

Må ha det inn med teskje jeg :)

 

Jeg trodde 54 uker var inkludert ferien

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...