Anonym bruker Skrevet 9. april 2007 #1 Skrevet 9. april 2007 Hei, Vår datter på 2 1/2 år begynte å kaste opp i natt og nå kommer det ikke mer mat, kun slim og vann. Hun ber om vann og får det i små mengder, men så kaster hun opp vannet igjen etter 20-30 minutter. Formen virker bra, hun har ikke feber, men gråter når han kaster opp. Noen gode råd? Bør vi ikke gi henne noe flytende på noen timer?
Expat Skrevet 9. april 2007 #2 Skrevet 9. april 2007 Gi vann med teskje! Har du GEM Collett (isotonisk væske) i huset? Det er allerbest. Men vent med mer enn i ts-format (eller knuste isbiter) inntil ting har roet seg.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2007 #3 Skrevet 9. april 2007 Takk det var godt råd. Vi prøver med isbiter. Siden vi bare en gang tidligere har opplevd oppkast på henne har vi liten erfaring. Hvor lenge pleier slik å holde på? Det er ingen feber og ellers bra humør på jenta.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2007 #4 Skrevet 9. april 2007 Dersom du ikke får til å gi henne vann uten at hun kaster det opp ville jeg anbefalt å ringe legevakta. De har sikkert noen gode råd. Barn kan fort bli dehydrerte. Men vær for all del oppmerksom på feber og allmenntilstand. Dette ligner mye på symtomer min eldste datter hadde i tilsvarende alder tidlig i en sykdomsfase. Da var hun svært syk.
Expat Skrevet 9. april 2007 #5 Skrevet 9. april 2007 Det kan jo være alt mulig. Er du heldig er det bare matforgiftning og alt blir bra innen 12 timer, og hun er i form igjen i morgen. Søk legeråd hvis det varer lenger (siden dere ikke har så mye erfaring med dette) og hvis dere blir redde!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå