Har byttet nick ! Skrevet 1. april 2007 #2 Skrevet 1. april 2007 De pleier vel ikke å måle crp med mindre de har mistanke om infeksjon vel? De målte hvertfall ikke det på jenta mi. men crp skal normalt være under ti, uten at det nødvendigvis er noe farlig om den er over ti heller (den kan gå opp i flere hundre ved alvorlige infeksjoner).
Mayken Skrevet 1. april 2007 #3 Skrevet 1. april 2007 Jeg hadde crp på rundt 137 under og etter fødselen, de målte crp på jenta mi også, men fikk ikke vite hva den lå på. Fikk bare vite at den var fin.
en fin gutt og et lite + på cb Skrevet 1. april 2007 #4 Skrevet 1. april 2007 det er vel ingen indikasjoner på å måle crp på et helt nyfødt barn så fremst det ikke er mistanke om en infeksjon e.l.
2 søte Skrevet 1. april 2007 #5 Skrevet 1. april 2007 no er jeg ikke helt sikker, men når de målte crp'en på min nå når sist uke sa de at den skulle ligge mellom 12-17... det er andeledes for spebarn, barn og voksne... og hu er 7mnd
Anonym bruker Skrevet 1. april 2007 #6 Skrevet 1. april 2007 Min jente hadde 70 i crp. Dette var pga sepsis, og resulterte i en uke med antibiotika behandling på nyfødt intensiv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå