Vona Skrevet 31. mars 2007 #1 Skrevet 31. mars 2007 (prøver lykken her. Har også stilt spørsmålet på "Flaskemelk-debatten") Har gått fra NAN til HIPP pga magevondt hos småen her (9 mnd) (aner ikke om det hjelper, men det er verdt er forsøk). Og den, altså HIPP, var jo plutselig en del mer tungvin å tilberede enn NAN.... Jeg har ikke noe begrep på hvor mye 50-60 grader er og har heller ikke mikro hvor en kan stille inn væska på den temperaturen... Så hvordan vet jeg at jeg har kjølt vannet ned til riktig temperatur?? Jeg klarer å forholde meg til 40 grader, så nå har jeg vannet en del varmere enn dét, men jeg har jo ikke peiling på om jeg har gjort rett... Noen med gode tips? Blande så og så mye kjøleskap-nedkjølt vann med så og så mye nykokt vann, f.eks?
Vona Skrevet 31. mars 2007 Forfatter #2 Skrevet 31. mars 2007 (ang. magevondt, så har jeg ammet frem til ca nå, men så var det slutt... Har nettopp begynt med MME)
Mari+Lukas06+Vilde08*fødeklar Skrevet 31. mars 2007 #3 Skrevet 31. mars 2007 Hva med collet? Enkelt og greit :-)
Meg og mini med ny spire :) Skrevet 31. mars 2007 #4 Skrevet 31. mars 2007 jeg har brukt hipp i ca 2 mnd nå tror jeg.. jeg lager 5 flasker med vann som står kaldt i kjøleskapet hver kveld. så varmer jeg bare vannet opp til drikketemp, 37 grader ca? i microen og blander pulveret oppi.. aner ikke om jeg gjør noe feilt men det går helt fint her vertfall.. er vannet litt kaldt, så løser pulveret seg litt dårlig opp bare, tror det er det som er grunnen til at det skal være 50-60 grader.
GuriMalla - ♀♂♂ Skrevet 31. mars 2007 #5 Skrevet 31. mars 2007 Har brukt HIPP til jenta vår og har aldri brydd meg noe særlig om temp på den. Jeg har kokt opp vann og latt det kjøle seg litt ned (5-10 min) før jeg tilsetter pulveret.
Vona Skrevet 1. april 2007 Forfatter #6 Skrevet 1. april 2007 Takk for svar alle sammen! Mulig temperaturen har noe med oppløsningen av pulveret ja. Da fortsetter jeg bare som jeg har gjort. )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå