Gå til innhold

Vær så snill og hjelp ang skorv i hodebunn!!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Han klorer seg til blods i skorven på hodebunnen! Vi smører hver dag med olje, men det hjelper ikke. Nå har han masse rivesår der.

Hva er det som hjelper? Noen som har opplevd dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Øs på med olivenolje eller lignende, la det være på fra èn dag til en annen. Ta na en barnekam og grei det løst. Når du har fått løsnet alt er det bare å vaske det av.

Skrevet

Martine har hatt skurv noen ganger, da har jeg bare droppet shampo en ukes tid når jeg bader henne og kun brukt vann. Åsså har jeg prøvd å "skrape" vekk skurven med en kam rett etter et bad. (da er det lettere å fjerne den).

Skrevet

Ta vekk skurven, myk opp med olje og børst vekk med en børste som er egnet. Ta litt ekstra med olje og la det virke en stund. Har tatt vekk skurven på begge mine med den metoden. Kjedelig med oljete hår en periode, men det går vekk etter noen shamponeringer. Men nå har begge mine hatt langt hår fra fødselen av da.

Skrevet

Vi brukte jordnøttolje, tok på en tynn bomullslue i noen timer og kammet det vekk med en plastkam. Det kom aldri tilbake... Men jeg trodde ikke skorv skulle klø? Dersom det kommer mye tilbake, er det som regel seboreisk eksem, men forskjellen på det og atopisk eksem er jo at seboreisk eksem ikke skal klø... Dersom det er veldig ubehagelig for sønnen din ville jeg tatt turen til helestajonen eller legen. Det er også noen gode shampoer å få kjøpt (tror kanskje de er på resept)... ellers så ta på han en tynn lue når det er som værst så det ikke blir værre.. eksem blir jo ofte det jo mer man klør eller berører..

 

God bedring, ikke noe kjekt høres det ut som..

Skrevet

Ok, takk for svar.:) Får ta en liten prat med legen..

Skrevet

du kan også smøre m vaselin m salisylsyre (fåes kjøpt på apotek) og børstet m en liten børste etter en time,

slik at du fjerner det som har løsnet. Dette er mye mer eff. enn olje!!!!!!!!!!!

Skrevet

Bruker ikke shampo.....

Han har ikke så mye hår.

Skrevet

tulla vår har masse hår, men vi har aldri brukt shampo. Har bare ikke tenkt på det. Sikkert ikke noe farlig med det altså. Jeg bare så at alle andre som har svart her gjorde det. Tulla hadde også sånn skorv. Vi lot det bare være, har ikke hatt noe olje eller noe på det (regner med at det er sånn flasslignende flekker i hodebunnen). Virker ikke som hun har vært noe plaget. Og det blir borte av seg selv. Hun har ikke så mørkt hår at det ikke har syntes gjennom, men har ikke tenkt på å fjerne det heller. Håper dere finner ut hva som gjør at det klør sånn! Må være veldig plagsomt for dere alle. :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...