lita_36 Skrevet 26. mars 2007 #1 Skrevet 26. mars 2007 Vi har en herlig liten gutt som snart nærmer seg tre år. Ennå noen måneder så er han enebarn og vi kan til tider merke det. I det siste så har jeg prøvd å få han til å bli flinkere til å si unnskyld, men kommer ingen vei på det området. Er det noen som har noen gode tips?
Expat Skrevet 26. mars 2007 #2 Skrevet 26. mars 2007 I barnehagen der min går så begynner de med å klappe fint på armen og jobber seg oppover fra det.
fjummsi *med nr. tre i magen* Skrevet 28. mars 2007 #3 Skrevet 28. mars 2007 Jeg har alltid bedt om unnskyldning om jeg gjør noe jeg ikke skulle ha gjort eller er uheldig og dytter borti henne og slike ting. Nå har hun også begynt å gjøre det i en del situasjoner. Men om hun gjør noe med vilje krever jeg ikke unnskyldninger. Da prøver jeg å se bak atferden og finne ut hva som gjorde henne så fortvilet at hun bare måtte slå f. eks. Så snakker vi om alternative måter å takle det på. Da er jo ikke unnskyldning nødvendig... til slutt. Å tvinge fram en tom frase, enten det er å takke for maten eller be om unnskyldning er for meg uten verdi. Da er det bedre å gå foran med et godt eksempel så de lærer av det, og at det etterhvert kommer fra hjertet og ikke pga. formaninger eller automatikk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå