Lille L Skrevet 24. mars 2007 #1 Skrevet 24. mars 2007 Skal kjøpe en ny vogn neste uke.. Og valget står mellom quinny freestyle eller quinny speedi.. Noen som har noen forslag til hvilken jeg burde velge..?? Og er de lette og slå sammen? Og hvor lenge kan man bruke baggen? Jenta mi må fortsatt ligge i baggen og er ikke den største babyen:P
~Endorfina~ Skrevet 24. mars 2007 #2 Skrevet 24. mars 2007 speedy er bare sportsvogn. Hvis du vil ha bag, må du kjøpe freestyle'n.
Gjest Skrevet 24. mars 2007 #3 Skrevet 24. mars 2007 Jeg har Quinny Freestyle og mener å huske jeg valgte den fordi jeg syntes den virket mer solid. Knøttet mitt er nå 57 cm lang og har fremdeles greit med plass i Quinny dreami eller hva nå bagen heter. Den er ganske grei å legge sammen når man har tatt av bagen, men har hørt at den skal være vanskeligere når du har på sportsdelen - men det har jeg ikke prøvd meg på enda da
Lille L Skrevet 24. mars 2007 Forfatter #4 Skrevet 24. mars 2007 hmm oke.. da tror jeg det blir freestyle da.. Hva er det som følger med på kjøpe? Regntrekk? og får man kjøpt stelleveske til?
mamma`n te Kaja Skrevet 24. mars 2007 #5 Skrevet 24. mars 2007 til freestyle følger det ikke med regntrekk, får kjøpt ved siden av og det koster 599 tror jeg... Det finnes ikke stellevesker fra quinny såvidt jeg vet, de har en sekk.. men skihop sine passer bra.. Vogna er ikke spesielt lett å legge sammen synes jeg..
Lille søtnos Skrevet 24. mars 2007 #6 Skrevet 24. mars 2007 Kan bare uttale meg om freestyle, den andre kjenner jeg ikke. Den er enkel å trille og lett å legge sammen. Jeg er veldig fornøyd med det meste. Bagen brukte vi til hun var 63 cm lang (5 1/2 mnd), tror baggen er rundt 70 cm fra ende til ende. Hadde det vært sommer hadde jeg nok brukt den lenger, men jeg byttet nå i helgen. Jeg har laget en annen tråd hvor jeg beskriver to ting med den vognen jeg synes kunne vært bedre. Sportsdelen har litt luftige sider som ikke er så bra dersom det er mye vind, og kurven under er litt liten i forhold til vognens totale bredde. Noen sammenligner vognen med tfk pro (også 3 hjuling hvor sportsdelen kan være vendt begge veier). Hvis du ikke er helt bestemt på at du skal ha quinny kan du jo sjekke ut den, men den er mye dyrere, tror jeg. Lykke til med valget!
Gjest Skrevet 24. mars 2007 #7 Skrevet 24. mars 2007 Når du kjøper Quinny freestyle må du kjøpe bagen i tillegg. Jeg fikk med regntrekk til bagen, men du må kjøpe utenom for å få til sportsvogndelen tror jeg. I tillegg fulgte det med myggnetting til bagen - veldig kjekt hvis knøttet skal ligge ute - masse katter i nabolaget. Det fulgte også med et slags vindtett trekk til å ha over pose/dyne. Jeg har ikke stelleveske som hører til, men tror det fins
mamma`n te Kaja Skrevet 24. mars 2007 #8 Skrevet 24. mars 2007 Til bagen, som må kjøpes separat ja, følger det med regntrekk og myggnetting ja.. denne festes fast i åpningen på kalesjen, og er egentlig ganske smart.. men man må være obs på at den ikke vil bli helt tett på sidene.. søstra mi jobber i barnehage (småbarn) og de opplevde i sommer at det kom insekter inn i myggnettingen..
♥Tiny Skrevet 24. mars 2007 #9 Skrevet 24. mars 2007 Du får kjøpt dreamibagen til speedi også. Og man får kjøpt quinny stellebag, men har ikke peilig på hvor da Har selv en speedi som ekstravogn er fornøyd, men den er ikke sånn kjempelun i kalesjen og den er litt kort i ryggen. Men til min lille snelle så spiller ikke det sånn kjempestor rolle.. Lett å legge sammen og veier mye mindre enn emmaljungavogna vår ihvertfall Lykke til med vognkjøp da!!!
Lille L Skrevet 24. mars 2007 Forfatter #10 Skrevet 24. mars 2007 takk for svarene alle sammen:) skal ta meg en tur rundt i byen for og se litt så bestemmer jeg meg.. Gleder meg til og kjøpe ny vogn er så lei av den som jeg har nå(basson roma) håper på at jeg får solgt den da;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå