Anonym bruker Skrevet 24. mars 2007 #1 Skrevet 24. mars 2007 Det har vært snakk om at vi skal gifte oss i sommer. Det vil si..jeg snakker om det, og samboeren min har sagt at han er med på det. Forlovet oss i fjor sommer, har en sønn på 2 mnd. som vi skal døpe samtidig som vi gifter oss. Det begynner jo å nærme seg, og ting skjer liksom ikke.. føler det er bare jeg som snakker om bryllupet, han tar aldri intiativ. Han foreslår aldri noe, jeg må foreslå alt, det er liksom "mitt" bryllup. Har vært i kontakt med en prest i den kirken jeg vi gifte meg i, og vi holder på å komme frem til en dato... men merker jeg begynner å bli litt "daff" selv, da det virker som han viser så lite interesse.. Er det vanlig at mennene engasjerer seg lite for bryllupet? Hva skal jeg evt. gjøre for å få han til å delta mer i forberedelsene? Vi skal (etter hans ønske) ha et lite bryllup, men det er jo litt som skal forberedes alikevel..
Klikk Skrevet 24. mars 2007 #2 Skrevet 24. mars 2007 Tror mange menn ikke er så engasjert. de vil liksom bare bli gift de da. Kanskje du kan bare spørre han hva han synes og gi han en konkret ting som han har ansvar for. Kan være han bare tenker at du må få det sånn som du vil og så derfor vil han ikke blande seg...? Lykke til i hvert fall!
Vannmann35 Skrevet 26. mars 2007 #3 Skrevet 26. mars 2007 Enig - de fleste menn vil bare bli gift de, og synes alt styret rundt festen er bare noe mas. Dere må rett og slett bare sette dere ned og snakke sammen. Fortell at du gjerne vil bli gift og at dere tross alt hadde avtalt mot sommeren - og at dersom det skal skje så må det begynne å skje noe. Spør om det er noen konkrete oppgaver han kunne tenke seg å ta på seg - min skal f.eks. designe invitajonene - ikke forvent at han skal engasjere seg i valg av blomster, farge på serviettene og sånt. Unntakene finnes, men de fleste menn kunne ikke bryd seg mindre om sånt.
Luni og go'gutten =) Skrevet 26. mars 2007 #4 Skrevet 26. mars 2007 Jeg og sambo hadde en samtale her i helgen, jeg har lurt litt på hvorfor vi har vært forlovet i 6 år uten å komme til bryllupsplaner.. (forlovelsen var ikke et frieri, så jeg mangler det for å komme igang med planleggingen ;o) ). Da fikk jeg til slutt vite at det er alt styret som følger med den dagen som gjør at lysten på å gifte seg ikke er på topp.. Så det kan nok tenkes at menn generelt er litt skremt med tanken på alt som skal planlegges, og de fleste melder seg nok heller ut enn å engasjere seg. Dessuten vet jo de fleste damer hvordan de skal ha ting allikevel )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå