Anonym bruker Skrevet 21. mars 2007 #1 Skrevet 21. mars 2007 i såfall, hvorfor har lillegull på snart 10 mnd begynt å våkne da og nekter å sovne igjen selv om han er trøtt??????? har vært slik to netter nå, og jeg er dausliten!!har vært så flink å sove til 08 lenge nå, men så begynenr han med dette? eg er alene med han, og kjenner eg trenger søvn nå!!vet snart ikke hvor jeg er lenger!!våkna 04.30, fikk pupp, la han i senga si igjen, og da starta det.hylig og skriking og alt!!og han var trøtt. prøvte alt får å få han til å sovne igjen,men ikke noe gikk. 07 var han enda i skriking, og da ga eg opp. fikk pupp igjen, og lå vedsiden av meg og skreik mer. han var jo så trøtt. så sto me opp og eg la han i vogga i stua og satte på musikken hans. da ble det stilel en liten stund, mne han sovna ikke. etterpå rota han til hele stua mens han sutra hele tiden. fikk lagt han igjen etter grøten,så da sovna han 0930. får håpe han sover en del nå, ellers blir dette en hard dag. holdt på i går og, og da sov han bare en halvtime etter grøten, og var sur og grinette helt til han sovna igjen etter lunsjen kl 12. da sov han heldigvis lenge. pliiiiiis si at dette bare er en periode!!!
firemerkersmør Skrevet 21. mars 2007 #2 Skrevet 21. mars 2007 Ja, det er nok periode. Noen råd du kan prøve som vi kom på etter en "brainstorming" på barseltreff med HS: -legge litt senere på kvelden. Det fungerte på min, men har ikke hørt om andre det fungerer på -klare søvnrutiner på dagen. Nå sover tassen 9.30 og 14.30. Ikke lov å sove etter kl 16. Da vekker jeg han hvis det ikke er noe spesielt. Legger seg kl 20 nå (19 tidligere) -flytte sengen hans eller snu han i sengen. Noen ordner seg når det kommer en endring der. Aner ikke hvorfor. -er han kald? prøv med dunposen eller sokker. -tørst? prøv vann -når han vokner, pøv å legg han over i vogna, og trill han over dørstokken, og se om han sovner igjen. -og hvis du er helt desperat ville jeg tatt skrikekur, for det er uholdbart. Vi hadde 2 uker han våknet 5, og på sånne dager klarte ikke jeg kose meg med han. Han fikk bare det nødvendige av mat og stell og ettersyn. Det er så trist og slitsomt. Lykke til.
Anonym bruker Skrevet 21. mars 2007 #3 Skrevet 21. mars 2007 takk for svar=) -kan ikke legge han senere på kvelden, for han er allerede dautrøtt når eg legger han kl 19. sovner med en gang. -han har gode rutiner med soving på dagen. legger seg etter frokost, og etter lunsj. sover lenge etter lunsj som regel. sover han ikke lenge etter lunsj,så sover han etter middag, men det er veldig skjeldent -han begynte å ligge i sprinkelsenga første gang for ei uke siden ca. kan det være derfor?gikk fint helt til i går. -han kjennes ikke kald ut, men kan jo prøve med ullteppet å se=) -han får pupp når han våkner,så får jo drikek da viss han er tørst -vogna har eg ikke prøvt, får gjøre det neste gang viss alt blir skjeis igjen -skrikekuren må vel være kun i nødstilfelle.alltid sagt eg ikek vil gjøære det, så får håpe dette går over av seg selv. tusen takk for hjelp=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå