Anonym bruker Skrevet 18. mars 2007 #1 Skrevet 18. mars 2007 Greit Dette er et ord kvinner bruker for å få slutt på en krangel når de føler at de har rett og at det er på tide at du holder kjeft. Bruk aldri «greit» for å beskrive hvordan en kvinne ser ut. Dette vil forårsake at du ender opp i en krangel igjen. Fem minutter Dette kan du anse å bety en halvtime. Det er sammenlignbart med de fem minutter som din fotballkamp kommer til å vare før du tar ut søpla, så der er dere jevnbyrdige. Ingenting Dette betyr at det er faktisk «noe» og du bør være på tå hev. «Ingenting» brukes vanligvis til å beskrive følelsen til en kvinne hvor hun ønsker å spikre deg til veggen. «Ingenting» antyder som oftest en krangel som vil vare i «fem minutter», og som vil ende med ordet «greit». Gjør som du vil (med hevede øyenbryn) Dette er en utfordring til deg. En utfordring som vil resultere i at kvinnen blir forbannet over «ingenting», og vil sannsynligvis ende med ordet «greit». Gjør som du vil (med vanlige øyenbryn) Dette betyr at kvinner sier «Jeg gir opp» eller «Gjør som du vil. Jeg bryr meg ikke». Du vil få et «Gjør som du vil (med hevede øyenbryn)» innen få minutter, fulgt av «Ingenting» og «Greit», og hun vil snakke med deg igjen om «Fem minutter» når hun har roet seg litt. Høyt sukk Dette er egentlig ikke et ord, men en ikke-verbal meddelelse som ofte blir misforstått av menn. Et «Høyt sukk» betyr som oftest at hun for øyeblikket synes du er en idiot og lurer på hvorfor hun kaster bort sin dyrebare tid på å diskutere «ingenting» med deg. Svakt sukk Igjen, ikke et ord, men en ikke-verbal meddelelse. «Svakt sukk» betyr at hun er tilfreds. Det beste du kan gjøre nå for å holde henne i denne tilstand, er verken å puste eller røre deg. Det er greit Dette er en av de farligste yttringene en kvinne kan gi til en mann. «Det er greit» betyr at hun ønsker å tenke lenge før hun straffer deg for hva du enn har gjort mot henne. «Det er greit» er ofte brukt sammen med ordet «Greit», og i forbindelse med «Gjør som du vil (med hevede øyenbryn)». En eller annen gang i nær fremtid kan du forvente deg store problemer. Det må du gjerne Dette er ikke en ytring, men et tilbud. En kvinne gir deg muligheten til å komme med hvilken som helst unnskyldning eller grunn som du kan ha for hva du enn har gjort. Du har en rimelig god sjanse til å fortelle sannheten. Vær forsiktig, så kanskje du slipper unna et «Det er greit». Takk En kvinner takker deg. Ikke besvim, bare si værsågod. Takk skal du ha Dette er noe helt annet enn «Takk». En kvinne sier «Takk skal du ha» når hun er forbanna på deg. Det viser at du har fornærmet henne på en ufølsom måte og det vil bli etterfulgt med et «høyt sukk». Vær forsiktig med å spørre hva som er i veien etter et «Høyt sukk», da hun bare vil svare «ingenting».
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2007 #2 Skrevet 18. mars 2007 Oi, hvis det er en mann som har skrevet dette VIL JEG HA HAM!! Endelig en mann som skjønner noe... Men regner m det er en av det kvinnelige-kjønn, så da blir spørsmålet mitt: Hvordan kan vi lære disse mannfolkene dette?? Åh, som jeg har prøvd. De kan da ikke være like dumme alle mann???
Anonym bruker Skrevet 19. mars 2007 #4 Skrevet 19. mars 2007 Er min mann som har skrevet det. Velger å tro at det er eks-kona som har gitt mannen all info han trengte for å skrive innlegget. JEG kan umulig være så hormonell og vanskelig.. JEG som er SÅ SØT og enkel å ha med å gjøre for tiden..
Soje Skrevet 19. mars 2007 #5 Skrevet 19. mars 2007 Hva er egentlig poenget med å tildekke alt man egentlig mener? Enten holder man munn eller så sier man det man mener. Det er enklest slik.
Ditzy Skrevet 20. mars 2007 #6 Skrevet 20. mars 2007 Fullstendig enig med Soje. Hvorfor er det greit at kvinner er vanskelige og vrange bare fordi vi er kvinner? "Jeg vil at han skal skjønne det av seg selv". Gudbedre... Vi er forskjellige, men det som er likt er at ingen av oss er tankelesere! Hvordan skal våre menn vite hvordan vi vil ha det og hva vi ønsker av dem (og vice versa for den saks skyld) dersom vi ikke verbaliserer? Skjerp dere damer!
Anonym bruker Skrevet 20. mai 2007 #8 Skrevet 20. mai 2007 Samboe'n min lurer på kva TAUSHET betyr.....Nokon som har gode forslag?
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2007 #10 Skrevet 24. mai 2007 TAUSHET ; ikke snakk til meg!! Iallefall ikke før du er blitt snakket TIL, og HELST ikke da heller!! Hehe
mamamaren Skrevet 28. mai 2007 #13 Skrevet 28. mai 2007 Taushet er da vanskelig. Kommer an på hvorfor hun er taus. Kan hende hun venter på at han skal si eller gjøre det "åpenlyst riktige", som ikke nødvendigvis er ingenting... Stakkars menn...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå