Jordbærjenta 72 Skrevet 18. mars 2007 #1 Skrevet 18. mars 2007 Lillegutt er over 8 mnd nå - hører flere si at det er lurt å begynne med pottetrening allerede nå?
så var vi 4 Skrevet 18. mars 2007 #2 Skrevet 18. mars 2007 er det det? Martin har ikke sett en potte i hele sitt liv "stakkarsen"...
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2007 #3 Skrevet 18. mars 2007 har ikke tenkt i de baner engang.. tror nok ikke det blir før han blir halvannet år..
fjell og fjord Skrevet 18. mars 2007 #4 Skrevet 18. mars 2007 jenta vår er 8 mnd nå, begynte med potte siden hun var 7 mnd- gode resultater-både bjæs og tiss hun kan ikke kontrollere ennå men jeg setter henne om morgenen, om kvelden og etter måltidene det ikke allid kommer noe, men jeg sparte allrede flere bleier! og den jobben å skifte ... ikke snakk om det er bra for henne... har jobbet i barnegage 0-3 år gruppe, synes alt for sent i Norge begynner med det... mange som er 1,5-2 år ville ikke sitte på potte, kun en som er halv finsk er ikke norsk selv jeg... ikke alltid jeg får henne å sitte men holder med hendene hvis ikke hun absolut ikke vil- så gjør vi ikke det lykke til!
♥ Piadi m/2 nydelige jenter♥ Skrevet 18. mars 2007 #5 Skrevet 18. mars 2007 Mamma har en gutt på 11 mnd og han sitter på potta som en helt : ) Har gjort det i 1-2 mnd nå. Er ikke noe press og han bruker bleie også. Men det er jo greit å begynne tidlig sånn at dem får ett ok forhold til potta så tidlig som mulig. Skal begynne så tidlig med mi snuppe også om hun vil : ) Men det er jo viktig å ikke mase om at de skal tisse eller bæsje når de sitter der.. Kan jo bare sitte der og kommer det tiss så kan man rose de og si oj oj oj så flink du er =)
//MAM\\ Skrevet 18. mars 2007 #6 Skrevet 18. mars 2007 He..he..på potte 8 mndr gammel. Ja, noen begynner så tidlig, men de blir ofte ikke bleiefrie tidlig av den grunn. Vent til barnet er mellom 2 og 3 år. Når det ønsker det selv og er klar for det. For tidlig pottetrening kan gi "do-vegring" og medføre at de blir bleiebarn helt til 4 - 5 års alderen. Datteren vår fikk do-sete til 2 års dagen. Brukte det ikke så mye til å begynne med, men da hun var 2 1/2 år fikk hun interessen for det, og sluttet med bleie på dagen. Hadde vel to uhell, og det var det. (Jober i barnehage, så jeg har sett mange av disse barna der foreldrene presser på med potte/do-trening. Det funker sjeldent bra.) PS: Gutter bruker ofte litt lengre tid enn jenter på å bli tørre også.
Gjest Skrevet 18. mars 2007 #7 Skrevet 18. mars 2007 Har ikke tenkt de tanker gitt, jenta mi er snart 7 mnd. Tror jeg kommer til å vente en god stund før den blir introdusert, gidder ikke stresse med det. Hadde ei venninne som begynte å pese med den potta da datteren var 7-8 mnd. T.o.m. nyttårsaften hadde hun potta med til oss (hun var da 7 mnd gammel). Synes det høres skikkelig styr ut jeg for min del!
mamo82 *2 jenter* Skrevet 18. mars 2007 #8 Skrevet 18. mars 2007 Mamma begynte med mild pottetrening både på meg og søstra mi da vi var ca 7 mnd gamle, og da vi var litt over året var det ikke en eneste bæsjebleie å spore.. Jenta vår er 7 mnd, og vi har så vidt begynt nå. Må presisere at det ikke er snakk om tvang av noen form, kun at hun skal bli vant til å sitte på den og føle seg trygg der. Nå som hun får x antall faste måltider pr dag, kommer jo også bæsjen sånn høvelig til den samme tiden hver dag, noe som gjør det enkelt å vite sånn ca når jeg må lete fram potta hennes. Jeg er av den oppfatning at det kan være greit å begynne med pottetrening relativt tidlig - ikke nødvendigvis at de skal gjøre noe oppi der, men at de blir trygg på den. Resten kommer av seg selv etterhvert. Ser i alle fall ikke for meg at ungen skal ha dritbleier til hun er 2,5 - 3 år, nei.
gutt060606&jente010110 Skrevet 18. mars 2007 #9 Skrevet 18. mars 2007 mini her begynte å bæsje på do rett før han var 6 mnd. det var faktisk han som "bestemte" det,for siden han var 4 mnd så nektet han å bæsje i bleia.kun på stellebordet og i badebaljen,så da satte eg han på do, og der har han bæsjet siden. sjeldent det er bæsjebleier nå. tisser ikke så mye på do enda da, men har gjort det noen ganger. litt negative med det er at han holder på tissefanten når han tisser:P
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2007 #10 Skrevet 18. mars 2007 Høres helt sprøtt ut for meg. Nei her blir det bleie til hun er klar for potte. Så mye ekstra å sette vesla på do hele tiden da. Har annet å drive på med jeg altså.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå