Gå til innhold

kan noen svare meg på ang bruk av pergotime?


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg fikk pergotime av legen for å få eggløsning. Men det jeg lurer på da er, når skal jeg til legen for å ta blodprøve for å finne ut når jeg har eggløsning. Er det når jeg er ferdig med å ta de 5 tabletta? Husker ikke hva legen sa, blir veldig glad for svar: )

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du skal tabletter dag 5-9. Da får du forhåpentligvis EL rundt normal tid for deg. Noen får så tidlig som dag 11, andre så sent som dag 23. Det er lurt å tempe eller bruke EL-tester for å se når EL er. Du skal ta blodprøve 6-9 dager etter EL, så dersom du har EL dag 14, blir blodprøven dag 21-22.

Skrevet

Takk, men jeg trodde jeg skulle ta blodprøve for å se når jeg hadde eggløsning jeg, men da veit jeg det. Takk igjen!

Skrevet

Jeg tok blodprøve på dag 21. Slik jeg har forstått det ser man da ut fra progesteronnivået om man har hatt eggløsning eller ikke. Dersom man ikke har hatt eggløsning, kan man evt øke doseringen av pergotime neste gang.

Skrevet

Jeg fikk beskjed om blodprøve rundt dag 20.

Fikk også beskjed om samleie annenhver dag fra og med dag 11.

Lykke til.

Skrevet

Mange får EL et par dager senere med Pergo enn i naturlig syklus. Test med EL-tester eller temping for sikkerhets skyld. Dersom du får EL på dag 21, så vil det ikke fanges opp av en blodprøve på dag 20.

Skrevet

Tusen takk for all info! Da får vi se åssen det går fremover :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...