Gå til innhold

Hva barna våre gjør med oss...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har akkurat lest en helt nydelig og trist bok av karin Fossum som het "Natt til første november". Et foreldrepar som opplever at datteren deres på 17 forsvinner. Mammaen lurer plutselig på hva hun har å leve for lenger :

 

"Kan ikke huset brenne nå, kan ikke noe utenfra ta meg vekk fra denne pinen. Hun kjente hvordan det snørte seg overalt. Hva hadde hun levd for før Jonna kom? Hun hadde jo levet et utmerket liv i mer enn tretti år, hun hadde vært glad og tilfreds. Alltid. Men en unge, tenkte hun, den glir inn under huden på en. Den flyter i årene, den er som en berøring overalt, en tone i hodet, et sus i ørene. Den er i sjelen som et evig luende lys, den er i hjertet som små pulserende støt. Ungen sitter i nesen som en lukt, i munnen som en smak"

 

Denne boka må dere lese jenter, i disse hormonelle tider kan jeg love timer med tårevåte kinn:-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Rettelse: Boka heter "Natt til fjerde november"

Skrevet

ååh, e hekta på sånne bøker for tida..

akkurat lest Ida`s dans, en mors berettelse.... utrooolig nydelig! anbefales:0) men veldig trist..

handle om ei jenta som akkurat har fylt 18år, og som får leukemi... du får et innblikk i kordan det e å være ung og få livet snudd opp ned, helt plutselig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...