liten_passasjer Skrevet 16. mars 2007 #1 Skrevet 16. mars 2007 Jeg er 20 fullgåtte uker (og halvveis!) i dag. Har kjent små bevegelser siden uke 20, men de to siste dagene har det vært så stille. Kjente muligens noen små dytt i går, men er usikker. Så langt i dag har jeg ikke kjent noe - drakk tilogmed tre glass kaldt vann på styrten for å se om det hjalp. Niks. Kjenner jeg begynner å bli bekymret. Hvor leng kan jeg gå uten å kjenne noe før jeg ringer JM? Noen flere med samme erfaringer, at barnet plutselig blir stille noen dager. Var på UL for to uker siden, alt så fint ut. Er det forresten noen som har kjent barnet hikke. Jeg har ikke det.
liten_passasjer Skrevet 16. mars 2007 Forfatter #2 Skrevet 16. mars 2007 Ups, ser en feil, ja. Jeg har kjent små bevegelser siden uke 18. Leste at man, når man har kjent noe, bør kjenne etter liv hver dag.
Gjest Skrevet 16. mars 2007 #3 Skrevet 16. mars 2007 Bare slapp av Sånn er d i begynnelsen. Kanskje bevegelsene er innover eller mot morkaka, da kjenner man ikke noe særlig til dem. Jeg er 25+3 i dag, og har enda perioder hvor bebisen er veldig rolig i mange timer av gangen. Blir jo bekymret, men så kommer d seg igjen. Og nå feks er d full rulle, selv om d har vært så og si stille sideni går kveld Og når den er enda mindre er det helt normalt at d er rolig i perioder Drikk eller spis noe med sukker i, og legg deg ned og kjenn etter, da er jeg sikker på at noe vil skje
Gjest Skrevet 16. mars 2007 #4 Skrevet 16. mars 2007 Jeg har kjent barnet hikke:) Det kjennes ut som pulsslag i magen,bare at det er ikke helt likt din egen puls. Er ikke alltid gutten min er like aktiv han heller.. Var på ul i går da.. Og babyen din kan jo være aktiv uten at du merker det.. Jeg vet min beveger seg masse inni der,og det er jo bare noen ganger jeg kjenner han. Sånn som i går tidlig når han sparka meg i navlen.. hehe.. Men i dag har det vært lite igjen. Babyen din gir deg nok et tegn når du minst venter det:) Men hvis du er veldig usikker så kan du jo bare ringe JM for å få en liten sjekk:)
2gutter&2jenter Skrevet 16. mars 2007 #5 Skrevet 16. mars 2007 Har du fått sparkeskjema? Der står det at hvis du synes det er lite liv, altså mindre enn det du kan forvente en vanlig dag skal du kontakte jordmor. Men på den annen side, du er såpass tidlig i sv.skapet at man kan gå flere dager uten å kjenne noe særlig pga måten barnet legger seg. Uansett, er du urolig har du en jordmor eller lege å snakke med. Ikke nøl hvis du har behov.
*Muffin* og mini Muffin * Skrevet 16. mars 2007 #6 Skrevet 16. mars 2007 Jeg hadde også et par dager da jeg var i uke 20 som jeg ikke kjente noen ting..(jeg også kjente bevegelser siden uke 18 ca) Så jeg tror det er ganske normalt.. Men for all del er du veldig bekymret så ring JM, da kan du sikkert komme til henne ,og dere kan finne fosterlyden.
Anonym bruker Skrevet 16. mars 2007 #7 Skrevet 16. mars 2007 Et lite tips =) Funker i hvertfall på meg. Sett på noe musikk , ikke alt for høyt men sånn passe. Da blir det vertfall TEXAS i min mage Ganske betryggende når jeg ikke har kjent noe på en stund.
snart mamma til 4 <3 Skrevet 16. mars 2007 #8 Skrevet 16. mars 2007 Jeg var også urolig i mitt svangerskap. da jeg var 5 mnd, ble det stille i et døgn (hadde kjent liv ver dag- flere ganger pr dag- i en mnd da. Ble urolig og spiste bløtkake. Hjalp ikke. Fikk snakket med JM, som ga meg nr til føden hvor de har UL. Fikk komme med en gang. Med klup i halsen dro jeg ned- og fikk servert en kopp med konsentrert XL 1. Stille - stille Lå med registerering av bev (stropp rundt magen). Begynte UL etter 10 min, og i noen sek stop min pust og mitt hjerte stille, før JM kontaterte at hjertet slo. Jiipi- så lett jeg ble! Og gjett- 2 min etterpå virket XL1 på ungen- ble helt hyper i over 1 time. Så mitt sikre råd er: Drikk XL1- og vent i 15 til 20 min- det bør virke. Og er du bekymret- jo før jo heller- ring JM eller fden. LYKKE TIL! mvh meg som kommer over her på mandagen ( er 11+ 4 i dag)
liten_passasjer Skrevet 16. mars 2007 Forfatter #9 Skrevet 16. mars 2007 Takk for svar. Ble veldig mye roligere nå. Skal se hvordan det går i helga, da har jeg jo også litt mer tid til å kjenne etter enn nå som jeg er på jobb. (men til til BIM det har jeg, selv på jobb...)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå