Gå til innhold

HJelp, EKKEL hoste!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sønnen min på straks 7 mnd som hoster, skikkelig tørrhoste, og det surkler i brystet hans. Har holdt på i 2 dager nå, almennetilstanden er fin og han har ikke feber. Noen som har noen ide på hva det kan være/ om jeg bør være obs på noe?

 

Vennlig hilsen førstegangsmamma..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan godt være obs på kikhoste hvis det blir ille og/eller ikke vil gå over.

Skrevet

Han har feber nå, er det vanlig ved kikhoste? hadde 38,7 i feber, men er like blid :o

 

HI

Skrevet

Min lille tass på 2,5 mnd fikk kikhoste da han var 3 uker smittet av storesøster på 2,5 år, ved kikhoste blir man meget syk, kraftige tørre hotekuler med påfølgende pustestopp (blir blå i ansiktet)og kiker etter luft ved innpust! Tror heller det kan være rs virus. Få legen til å ta en neseprøve så er du på den sikre siden! Lykke til.

Skrevet

Jeg synd heller dette høres ut som RS enn kikhoste. Jeg har nettop vært innlagt på sykehus med RS på min lille tulle. Les innlegget mitt:

 

http://www.dinbaby.com/forum/thread/8491176

 

Rebekka hadde da RS. Hun fikk feber den fjerde dagen med hoste, og ble mye dårligere etterhvert. Dra til legen og få de til å ta en RS prøve av snørret litt langt opp i nesen på gutten din. Han blir neppe så syk som Rebekka etterhvert ble siden han er en del eldre, men siden det er veldig mange som får RS nå (er vist noe som går) så ville jeg sjekket det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...