Anonym bruker Skrevet 11. mars 2007 #1 Skrevet 11. mars 2007 Jeg har nok fått bekkenløsning. Hatt mye vondt i bekkenet de siste ukene, men nå har jeg også vondt rundt skamben og nedover bein. Dessuten gjør alle de "klassiske" tingene vondt. Og jeg som liker å være aktiv, trene, være litt travel... Går i musetempo for tida. Er student og deltidsarbeidende. Må nok bli sykemeldt en stund fra jobb (gående, stående, bærende jobb), men klarer nok studier da det er ok å sitte. Skal også gå til fysioterapeut og se om det er noen treninger for gravide/vanngym/friskvern hun/han anbefaler. Orker ikke sitte på rompa resten av svangerskapet... Håper bare at det ikke blir verre. Noen tips om hvordan resten av svangerskapet mitt kan se ut? Noen gode råd? Andre erfaringer?
Anonym bruker Skrevet 11. mars 2007 #2 Skrevet 11. mars 2007 ingen med bekkenløsning erfaring? noen råd?
Mammapudding Skrevet 11. mars 2007 #3 Skrevet 11. mars 2007 Jeg har også fått bekkenløsning med gangvansker, var hos manuell terapaut forrige uke og skal dit i neste uke også..Har også trent litt yoga og nå synes jeg at det er mindre vondt. Håper du slipper å ha store plager i hele svangerskapet:)
pillis Skrevet 11. mars 2007 #4 Skrevet 11. mars 2007 Har ikke bekkenløsning, men går på fysioterapeut og han har hjulpet mg med mine smerter i rompa og leggen. Han gir øvelser som jeg skal gjøre hver dag. Han nevnte også at egentlig er det ikke så mange som får bekkenløsning, men symptomer som likner dette. Anbefaler helt klart fysio som kan gi deg noen tips.
conney skal ha nr 2:) Skrevet 11. mars 2007 #5 Skrevet 11. mars 2007 vil bare si at ALLE GRAVIDE får bekkenløsning, dette skal vi ha for at barnet skal kunne fødes, men det er noe som heter symptomgivende b.l som da er vondt..... Går selv til fysio 2 ganger i uken for masse smerter i rygg, men jeg har en gammel skade bak i bekkenet+ at musklene mine er stiv, det medfører at bekkenet ikke får beveget seg slik det skal...... Men jeg anbefaler alle å gå til fysioterapi viss du har antydning til vondt i ryggen... Han/hun kan hjelpe deg med å gi deg råd
*Muffin* og mini Muffin * Skrevet 11. mars 2007 #6 Skrevet 11. mars 2007 Jeg har fått diagnosen symptomgivende bekkenløsning.. Er sykmeldt 100 % og har vært det nå siden januar. Må bruke krykker de dagene det er som værst! Går til Manuell terapaut en til to ganger i uken i håp om at vi klarer å holde det litt i "sjakk"...Skal også nå prøve å svømme en gang i uken.. Har også lyst til å prøve akupunktur, er det noen som har prøvd det?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå