En gullgutt og snart ei tulle! Skrevet 7. mars 2007 #1 Skrevet 7. mars 2007 Lurer på om det er bare jeg som synes det er tungt å stå på bensinstasjon å jobbe når man er gravid? Jeg er i 18 uka, og synes det er tungt å stå i 9 timer rett opp og ned, for det blir veeldig liten tid til å sitte, dessuten er vi alltid alene, så pause er det ikke snakk om bortsett fra i rolige perioder. Det er ekstremt mye bøy og tøy, bæring av esker som veier ca 15kg, tunge søppelsekker osv. Men verst av alt, er å stå i så mange timer, og ryggen/beina er helt gåene etter jobb.Jeg sliter dessuten med hodepine/migrene ved siden av, og det er ikke akkurat noe særlig å stå på jobb og prøve å være serviceinnstilt når man står med et dunkende hode. Hva synes dere jeg bør gjøre? Tilrettelegging er umulig, for jobben må gjøres, og det går ikke an å forbedre ståingen akkurat. Går det an å spørre om svangerskapspenger pgr av dette, eller er det ikke "ille" nok? Hvis jeg ikke får til en løsning på dette snart, så ser jeg meg nødt til å slutte, og jeg vet ikke om jeg har jobbet lenge nok til å få foreldrepenger ennå. Jeg går i tillegg på skole fulltid ved siden av.
Puppeguri m/ 2 små dramaqueens Skrevet 7. mars 2007 #2 Skrevet 7. mars 2007 jeg sliter med samme problem!! har i det siste faatt saa mye vondt i ryggen , mistenker bekkenl;sning.. ser meg n;dt til aa kansje slutte jeg ogsaa... lurer faktisk litt paa det samme som deg.. jeg har ikke jobbet lenge nok til aa faa foreldrepenger.. er utrolig slitsomt aa jobbe paa bensinstasjon..
En gullgutt og snart ei tulle! Skrevet 7. mars 2007 Forfatter #3 Skrevet 7. mars 2007 Hvordan merker man bekkenløsning egentlig? Jeg får utrolig vondt i korsryggen, det kommer som "rier", blir verre og verre, før det plutselig roer seg litt igjen, og så setter det i gang på nytt. Jeg får også magesmerter hvis jeg anstrenger meg for mye, f. eks løfter en eske opp på benken. Pratet med jordmor om hvorfor akkurat jeg ikke tåler å gjøre nesten noenting uten å få smerter, men fikk bare beskjed om at vi er alle forskjellige, og noen tåler mindre enn andre.
Puppeguri m/ 2 små dramaqueens Skrevet 7. mars 2007 #4 Skrevet 7. mars 2007 jeg kan egentlig ikke svare paa dette, ettersom jeg er saa usikker selv. men er iallefall symptomer som ryggsmerter ,alsaa korsryggsmerter som kan gaa videre ned til rumpa og ben tror jeg.. pr;va aa s;k paa bekkenl;sning, saa finner du nok informasjon om dette..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå