Labbetøs Skrevet 7. mars 2007 #1 Skrevet 7. mars 2007 Her er en liten oppdatering om Rebekka etter innleggelsen. Hun gikk ned 80 gram til iløpet av den første dagen her på st.olavs. Hun ble betydelig værre og fikk litt feber. Iløpet av det første gøgnet sov hun 22-23 timer!!! Hun ble vekket til måltidene for å se om vi fikk henne til å spise litt av seg selv før sondingen, men med varibel suksess. Hun vokner, men blir ikke skikkelig våken. Hun spiser 10-40 ml, og sovner igjenn iløpet av 5-10 minutter. Må sondes resten. I går begynnte fremgangen heldigvis å dukke opp. Hun går litt opp,, og er litt våken innimellom selv om hun stortsett sover. Hun spiser like lite enda, men hun er tydelig i bedre form ihvertfall. Prøvesvarene viser at hun har RS. I morgen kommer det en ammehjelper hit også. Rebekka har aldrig hatt problemer med suging eller teknikk på noen måte, men siden hun hadde litt dårlig vektoppgang også før hun ble syk så anntas det at hun ikke spiser nok mye generelt sett. Vi skal se om det er mulig å få henne til å spise mere på noe vis. Forhåpentligvis kommer det av seg selv etterhvert som hun blir frisk siden hun blir litt vant med en sterkere metthetsfølelse og ettersom magesekken nok sprenges lit ut av matmengden hun tvansfores med nå. Vi må nok være her noen dager til enda, men vi håper på å bli friskmeldt iløpet av helga.
Sommerfugler Skrevet 7. mars 2007 #2 Skrevet 7. mars 2007 Huff, så skummelt dette er... Godt å høre at det går fremover!
Gjest Skrevet 7. mars 2007 #3 Skrevet 7. mars 2007 RS er så skummelt ,godt at det ble oppdaga i tide. God bedring til Rebekka og lykke til videre. Klem fra
mammaentiltrulte Skrevet 7. mars 2007 #4 Skrevet 7. mars 2007 Uff det hørtes ikke morro ut vil ønske dere og lillegullet masse god bedring :-)
selfangerkjerringa Skrevet 7. mars 2007 #5 Skrevet 7. mars 2007 så godt at du sto på ditt og fikk hjelp! jeg var og veide Knøttemor idag sånn for sikkerhets skyld...
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2007 #6 Skrevet 7. mars 2007 Høres tøft ut! Takk for at du deler historien med allle oss andre. Lykke til! ...ps. hva er RS?
Labbetøs Skrevet 7. mars 2007 Forfatter #8 Skrevet 7. mars 2007 Takk for de mange lykkeønskninger damer. Det betyr mye for en litt redd og sliten mamma i disse dager. :-) RS er et forkjølelsesvirus.Det høres veldig bagatellmessig ut. Forkjølelse er jo ikke farlig for oss voksne. Babyer derimot kan bli ganske alvårlig syke av det.
Lilleprinsesse 07 og gull 2011 Skrevet 7. mars 2007 #9 Skrevet 7. mars 2007 Heisann .. Lykke til videre med Rebekka og bra at det går bedre. Jeg vet alt om hvor tøft det kan være å være på sykehus med barnet sitt! Så stå på og hold motet oppe selv om alt kan virke svart og håpløst innimellom. Det går bra til slutt
Anonym bruker Skrevet 8. mars 2007 #10 Skrevet 8. mars 2007 Oi da. Flere med RS ja. Leste pm mimmi og oliver på januarklubben 2007 også. Annbefaler dere å gå inn dit å lese det innlegget dere som har baby som virker litt ute av form.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå