Gå til innhold

Hei! Har noen spørsmål om migrene i sv. skap...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei jenter!

 

Har selv ikke kommet like langt som dere, driver fremdeles og prøver iherdig :)

 

Men jeg har et spørsmål som jeg håper noen av dere kan hjelpe til med. Jeg sliter mye med migrene, spesielt knyttet opp mot mens og e.l. Er litt bekymret for hvordan det skal gå med migrenen når jeg (forhåpentligvis) blir gravid.

 

Noen av dere som har erfaringer med svangerskap og migrene? Har dere blitt bedre/verre under sv. skapet? Hva gjør dere med medisiner - for jeg har skjønt det slik at man ikke skal ta migrenemedisiner under sv. skap.. Hvordan skal man da komme seg gjennom et migreneanfall?

 

På forhånd, takk for at du tok deg tid til å lese :)

 

Hilsen meg :)

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei!

Slet en del med migrene i begynnelsen av svangerskapet, er nå 18 uker på vei. Fikk sykemeldning når anfallene kom på noen dager slik at jeg skulle bare ta det med ro.

 

Migrenemedisin kan ikke taes under svangerskapet, snakk med legen din, jeg fikk paracet og paralgi forte. Men dette er inviduelt.

 

Grunnen for mine migreneanfall var nok masse ekstra hormoner i kroppen som den ikke var vant til. Men nå er det skjeldent at migrene kommer, og den er lettere enn ellers.

 

Lykke til.

 

 

Skrevet

Jeg har fått mer vondt i hodet og får ikke lov til å ta annet enn paracet. så derfor har jeg 30% sykmelding slik at jeg kan være hjemme dersom ejg får sånn vondt i hodet. Tror det er noe bedre nå, men det blir fort en gang i uka.

Skrevet

Jeg har vært plaget med migrene ca 1 gang pr mnd før jeg ble gravid (stort sett rundt mensen), men har faktisk ikke hatt migrene en eneste gang etter at jeg ble gravid =) (er i uke 14 nå)

 

Har hatt en del vanlig hodepine, men paracet har tatt det verste.

 

Jeg har også fått beskjed om at jeg ikke kan ta migrene tabletter dersom jeg skulle få migrene.

 

Migrenen kan altså ta en pause når du blir gravid, så håper det blir sånn for deg også =)

Skrevet

Tusen takk for svar fra dere alle :)

Håper migrenen tar en pause ja.. Lykke til videre i svangerskapet alle sammen!

Skrevet

Har fått beskjed av legen og bruke paracet stikkpiller, for jag kaster opp extremt mye under anfallene mine. Og om jag ikke får i meg tablettene slutter ikke hodepinen og jeg fortsetter og kaste opp. Så går det runt sånn i sex timer....men nå er det bra=) hehe

Skrevet

Heisan:)

 

Jeg har vært plaget med migrene med aura over halve livet, og er nå 15 uker på vei. Før jeg ble gravid klarte jeg å holde anfallene til et max. på 4 anfall pr. år, pga. nøye livsførsel og utprøving på hva som utløser et anfall. Jeg har de siste 1,5 mnd hatt 3 anfall. 2 med bare få dager mellomrom. Kjempeslitsomt. Fikk beskjed av legen at det eneste jeg kunne ta var paracet. Men jeg vet fra tidligere at det ikke hjelper, trenger sterkere skyts, så min løsning er å ta aura, lammelse og hodepine når det kommer og slappe så godt av som mulig.

 

Leste et sted at migrene uten aura hadde tendenser til å avta under graviditet, mens migrene med aura hadde tentenser til å tilta i antall anfall under graviditet. Lykke til!!

Skrevet

Jeg har sjeldne anfall av migrene m/aura, ca 1 gang i halvåret. Har ikke hatt anfall enda under graviditeten. Jeg har tidligere tatt 2 pinex brusetabletter når auraen kommer, dette pleier å hjelpe. blir jeg veldig dårlig uansett, tar jeg migrenetabletter. (kan jo ikke det nå da.) vet heller ikke om jeg kan fortsette med brusetablettene nå, det må jeg sjekke!

 

Har også mye hodepine i tillegg, og prøver å komme gjennom det med avslapping, mye vann og massasje fra sambo. Søvn gjør også underverker!

 

Lykke til videre, og husk at det viktige å huske ved migrene er:

1)kaldt

2)mørkt

3)stille :)

 

Håper migrenen din avtar da :)

Skrevet

Jeg har vært veldig plaget med migrene i mine svangerskap. Har stort sett vært sykemeldt gjennom hele svangerskapet pga migrene. Hvis jeg bare tar det helt med ro og ikke stresser så hjelper det. har også prøvd akupunktur noe som hjalt meg veldig.

 

Hvis du blir plaget med migrene (noe jeg håper du slipper) så vil jeg anbefaler akupunktur.Blir du plaget med migrene så vil jeg også anbefale deg om å be legen om delvis sykemelding tidlig slik at du kan ta det mer med ro.

 

Lykke til!

Skrevet

har vært gravid flere ganger(har vært ganske uheldig) har en jente på tre år og venter i august nå... med første som var jente var jeg velig plaget i starten. og på slutten. fikk paralgin forte som jeg bare måtte ha hvis ikke hadde jeg strøket med!!! men har erfarings messig vist seg at jeg har slitt mere med migrene når jeg har ventet jente og det har jo sikkert med østrogen og gjøre. Har ikke hatt migrene en gang denne gangen så kanskje det er en gutt :-)

 

Som sagt så har jeg fått "lov" til å bruke paralgin forte, og det har vært helt nødvendig. tar da gjerne to paracet og 1-2 paralgin kommer ann på hvor ille smertene har vært....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...