Gå til innhold

Okey, nå trengs det noe glupe hoder her;)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg får overgangsstønad og til høsten skal jeg flytte til byen og få meg leilighet der.

 

Prisene er råe, må regne med å betale 6000-7000 kr hvis jeg skal ha en leilighet med 2 soverom.

 

Derfor leker jeg litt med tanken på å kjøpe, det kan vel lønne seg like mye det som å betale så masse?

 

Er det noen som da vet hvor stor sjansen er for å få lån når man lever på staten? Har jo planer om å få meg fast jobb etter jeg er ferdig med siste året på skole.

 

Håper det er noen økonomiske folk her som kan komme med noen gode råd her:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg fikk ikke lån alene med 250000 i inntekt, måtte ha kausjonist eller medlånetakere. Men du bør jo ta kontakt med banken og evt søke om startlån ved siden av. De kan gi gode råd og klare svar

Skrevet

Jeg fikk ikke lån uten kausjonist på bare OS, men siden jeg hadde kausjonist så fikk jeg lån uten problemer.

Det beste rådet jeg har til deg er å først gå til din egen bank, siden de "kjenner" deg å kan se at du f.eks har faste spareavtaler osv, at de ser at du er en person som har orden på økonomien din.

Vis ikke de vil gi deg lån så er det bare å høre med alle de bankene du kan komme på. Å vis ingen vil deg lån får du høre om noen vil stille som kausjonister.

Skrevet

Takk for råd!!

Hva mener dere, ville de ikke være lurt å kjøpe i stedet for å betale så mye?

Skrevet

Husk at når du kjøper så kommer det en del andre utgifter i tillegg som du ikke har når du leier. Men i bunn og grunn så er det like greit å kjøpe vis du har mulighet, for "alle" kjøper jo en eller annen gang i løpet av livet.

Jeg betaler 7700 i mnd på lånet, å da er 4700 av de bare renter, suuure penger men men jeg trives kjempegodt her å dattera mi har stor plass å være på, pluss at vi har stor verandra og hage. Ikke så mange leieleiligheter i denne byen som har dette. Det er mest kjellerleiligheter eller leiligheter over en garasje eller i 2.etg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...