Gå til innhold

I vognen- barnet vendt fra deg eller mot deg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Finnes det ulemper ved å ha barnet vendt mot seg?

 

Jeg har en sportsvogn og KUN denne. er super fornøyd, bortsett fra at jeg ikke har noe kontakt med gutten min, som altså er vendt fra meg, han sitter med kjøreretningen.

 

Dette synes jeg er trist. Så vurderer å kjøpe en en vogn der jeg kan bytte kjøreretning, altså type kombivogn, skal kjøpe en brukt for vi har ikke mange tusen å bruke på ny vogn.

 

Så derfor lurer jeg på om det er noen som har for og imot punker om begge veier for barnet å sitte, slik at jeg kan vurdere!

 

Takker for svar!

 

Sønnen min er forresten 15 mnd

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min erfaring er at når de er blitt såpass store vil de helst se på andre ting enn mamma når de er ute.. :o)

 

Jeg hadde vogn jeg kunne snu, men hadde jeg henne vendt mot meg (feks når det blåste mye ol) så hang hun over siden i vognen for å se forover.. :o)

Skrevet

Lillegutt sitter med ryggen til den som triller.. Han vil jo gjerne se litt.

 

Skrevet

vi bruker ikke vogn så mye egentlig lenger, men jenta vår på 2 år og 2 mnd har aldri sittet fremovervendt i vogna si! har vogn som det går ant på, men har aldri brukt den andre veien. synes dette er koseligst jeg, og jenta mi trives med det, men ho veit jo ikke bedre stakkars=)

Skrevet

vi har vogn som kan snus. hadde henne mot meg som baby, men snudde da hun begynte å sitte oppe. nysjerrig liten frøken som liker å se rundt seg.

Skrevet

Jepp, min gutt var heller ikke mye interessert i å se på mamma da vi trilla tur. Kjørte han vendt mot meg han han (som hun over beskriver) ut av vogna for å se fremover.

Skrevet

Tenk på alle de tingene de skal se, alle de inntrykkene de absorberer. De er jo noen nysgjerrige små-troll og suger til seg alt de kan. Nå når knerten er 2 1/2 går det i ett: "ka e de fo´no, ka e de fo´no? Se mannen, å, mamma se lastebilen, nei, ikke gå videre, se ferdig lastebilen, haaade lastebilen, ka e de fo´no?"

Skrevet

han er snart 10 mnd og sitter vendt fra meg...

har aldri tenkt over den ene eller den andre veien.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...