Anonym bruker Skrevet 1. mars 2007 #1 Skrevet 1. mars 2007 jeg skal begynne i jobb når lillemann er 8 mnd.han blir 9 mnd den måneden jeg starter.pappan skal ha permisjon et halt år..men jeg gruer meg til å forlate han,men på same tid gleder jeg meg til å komme meg ut,skal jobbe 75 % andre som har beg.så tilig?
selfangerkjerringa Skrevet 1. mars 2007 #2 Skrevet 1. mars 2007 Jeg begynte tidligere med eldstejenta mi. Dvs jeg jobbet ikke, jeg studerte - men det ble mye det samme siden jeg studerte i utlandet halvåret da hun var 4 til 9mnd. Det var tidlig, men det var kun da mulighetens vindu sto åpent, og vi grep sjansen. Det var rart å være borte fra henne så tidlig, men jeg tror verken jeg eller hun har tatt skade av det. Hun var jo hjemme med pappa'n sin hvert minutt mens jeg var borte Og jeg tok meg fri innimellom i ukedagene også. Ble vel borte omtrent like mye som en 75% stilling antar jeg.
lucky_mom Skrevet 1. mars 2007 #3 Skrevet 1. mars 2007 Jeg skal begynne å jobbe 50% når lillegutt er litt over 5 mnd gammel. Gruer meg, men tror det er til det beste i det lange løp. Har nemlig fått ny jobb. Gamlejobben min ligger 45 min kjøring hjemmefra, og var en 100% stilling. Nå skal jeg jobbe 50% her i byen :-) Pappaen skal være hjemme mens jeg jobber. Tror nok det går fint.
Gjest Skrevet 1. mars 2007 #4 Skrevet 1. mars 2007 Jeg begynner å jobbe når lillemor er akkurat på dagen 9 mnd gammel (slutten av mai), skal ut i 100% jobb. Gruer meg skikkelig og angrer på det nå egentlig, men tror det går bra og tror både hun og pappaen har godt av det;-)
snartmamma1978 Skrevet 1. mars 2007 #5 Skrevet 1. mars 2007 Datteren min er 8 mnd og jeg begynte å jobbe 100% forrige uke. Jeg gledet meg egentlig til å begynne, da jeg kjente jeg begynte å bli lei av å være hjemme -og jeg er glad i å jobbe! Samboeren min skal være hjemme med henne i 6 mnd, og det virker som de koser seg godt! Jeg savner selvfølgelig å være med barnet mitt, det er ikke mange timene vi får sammen hver dag, men fokuserer heller på at jeg "gir" henne en far i stedet for at jeg "tar fra" henne en mor -hvis du skjønner hva jeg mener? Nå får hun muligheten til å knytte seg til sin far på samme måte som hun har knyttet seg til meg. Og bonusen er at man forhåpentligvis får en far som kan stelle og passe sitt barn uten mors "instruksjoner"...?
Solita 79 Skrevet 1. mars 2007 #6 Skrevet 1. mars 2007 Jeg begynner og jobbe til lørdagen da er jonas akkurat 5 månder. Og jeg skjønner deg så godt så godt. Jeg skal ikke jobbe mye i det hele tatt nå i starten, bare annehver lørdag. Men jeg liker overhode ikke tanken på og være borte fra lille gutt forde. Ikke redd for han, det er jeg som vil ha det vondt borte fra han. Uff liker det ikke i det hele tatt. Og har vond klump i magen og sover dårlig for jeg bare ligger og tenker på dette. men det går seg vel til bare jeg får begynt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå