Gjest Skrevet 28. februar 2007 #1 Skrevet 28. februar 2007 Må henvisning fra lege si at man har gangsperre for at behandling hos fysioterapeut ved bekkenløsning skal bli dekket?
Gjest Skrevet 28. februar 2007 #2 Skrevet 28. februar 2007 Hei, Jeg har litt plager med smerter i korsryggen og fikk beskjed fra min fysioterapeut at jeg måtte si til legen at det var bekkenproblemer. Ellers vil jeg ikke få dekt noe.
Gjest Skrevet 28. februar 2007 #3 Skrevet 28. februar 2007 Legen sa til meg at vis jeg skulle få dekket fysioterapi måtte han skrive i henvsiningen at jeg har bekkenløsning med gangvansker. Noe som forøverig ikke er noe problem siden jeg har smerter når jeg går. Men han presiserte at han måtte skrive gangvansker ja.
#HØYgravid# Skrevet 28. februar 2007 #4 Skrevet 28. februar 2007 Jeg har fått diagnose bekkenløsning på min henvisning. holder det ?
roosees Skrevet 28. februar 2007 #5 Skrevet 28. februar 2007 på mine henvisninger (har fått til både bassengtrening og fysioterapi) står det "bekkenløsning med gangbesvær"... Og bassengtrening kan virkelig anbefales... veldig deilig å være "vektløs" 2 timer i uka, når man begynner å føle seg som en hval på land... Samtidig som øvelsene er behagelige...
Luni82 Skrevet 28. februar 2007 #6 Skrevet 28. februar 2007 Dytter dette innlegget litt opp jeg... Har også fått henvisning fra lege, men står kun bekkenløsning og hva jeg har prøvd for å få bukt med det tidligere...bla svømming. Står ingenting om gangbesvær.... Hvor mye må man da i tilfelle betale hos fysioterapeut hvis det viser seg å ikke bli dekket??? Takker for svar
Medicus Skrevet 28. februar 2007 #7 Skrevet 28. februar 2007 Jeg er både lege og fysioterapeut, så jeg kjenner til denne problemstillingen. For å få full refusjon fra trygdekontoret, dvs ikke betale egenandel, må det stå bekkenløsning med gangvansker på henvisningen. Hvis det kun står bekkenløsning får fysioterapeuten ikke dekket egenandelen via trygdekontoret og da må pasienten betale egenandelen. Den vil variere avhengig av hvilken type behandling som er gitt (følger takstplakaten), men er ca 150 kr pr gang. Vær oppmerksom på at dette gjelder kun fysioterapeuter som har driftstilskudd. Hvis han/hun ikke har det, må pasienten betale full pris uansett hva som står på henvisningen. Det er derfor lurt å spørre om de har driftstilskudd når du bestiller time.
varg veum Skrevet 28. februar 2007 #8 Skrevet 28. februar 2007 ja det må stå med gangvansker... min lege hadde ikke skrevet det...men fysjoen skrev det på selv...haha
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå