polarn & pyrene Skrevet 24. februar 2007 #1 Skrevet 24. februar 2007 Har en jente på nesten 23 mnd som har suttet på tommelen siden dag 1, emn for noen dager siden når jeg skulle hennte henne i barnehagen fortalte barnehage frökenen att hun ville ha smokk........ Og når vi har gått i butikken og hun fikk se smokkene ble hun helt gal og skulle ha smokk. Så jeg kjøpte en smokk til henne som hun får om hun blir helt hysterisk og vill ha den. Er det rett av meg eller ikke å begynn emed smokk nå når hun nesten er 2 år gammel ? Noen andre som har vært borte i dette og kan dele erfaringer med meg? Takk takk.
Gjest Skrevet 25. februar 2007 #2 Skrevet 25. februar 2007 Hadde jeg vært deg, så hadde jeg ikke gitt henne smokk! Min eldste fikk smokk som baby og først da hun var 3,5 år sluttet hun. jeg ville ikke tvinge henne til å slutte, så etter mange, mange samtaler med henne så sluttet hun. Min yngste tok ikke smokken, jeg pørvde til han var nesten et halvt år. Så tebkte jeg at hvis han ikke hadde tatt den til da, så fikk det bare være. Er jo bare de første månedene de egentlig har behovet for det, etterpå blir det mer for kosen sin del, i forbindelse med soving ol. Jeg vil råde deg til å gjemme vekk smokken, ikke gi henne den uvanen nå! (For når de er nesten to år, så er det akkurat det det er)
nepomuk Skrevet 25. februar 2007 #3 Skrevet 25. februar 2007 Jenta mi har aldri villet ta smokk, men etter at hun begynte hos dagmamma 15 mnd gammel ville hun plutselig ha det... Fant fort ut at det var fordi de andre barna hennes bruker det, så da ville hun også. Hun fikk ikke noen smokk av meg, men dagmamma har en som er "hennes" og hun har fått når hun har bedt om det. Men dette har gått helt over av seg selv nå som hun er 21 mnd. Var nok ikke så spennende allikevel ;-) Kan jo være at jenta di også har sett andre i b.h som har smokk og synes det ser spennende ut fordi hun ikke har selv? Vanskelig å gi noe godt råd, men en på snart 2 år har vel strengt tatt ikke det sugebehovet som gjør at en normalt begynner med smokk. Kanskje det går over av seg selv som det gjorde hos oss? Eller kanskje du må forklare henne at smokk er for babyer, hun forstår jo ganske mye når hun er snart 2 år... Jenta vår vil i allefall ikke være noen baby nå ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå