Anonym bruker Skrevet 24. februar 2007 #1 Skrevet 24. februar 2007 I henhold til debatten under her så er det kanskje lett å dra alle som "svindler" staten som aleneforsørger under samme kam. Det jeg tror folk ergrer seg for (jeg også) er de som faktisk har en mann som tjener vanlig eller mye og som helt fint hadde klart å jobbe selv. Kjenner en mor som får utbetalt nesten 21000 i måneden, det er mer enn hva jeg har med to jobber, og mannen tjener masse penger så de har det kjempe bra. Og hadde hatt det kjempe bra med bare en inntekt og evt kontantstøtte og barnetrygd. Noe annet er de som faktisk sliter og har mann som jobber ræva av seg og ikke får endene til å møtes. Jeg mener at man ikke skal dra alle under en kam, men la voksne folk ta sine egne avgjørselser, selv om kanskje ikke de alltid er like bra;-)
solsikke pike+pikeimagen/uke41 Skrevet 24. februar 2007 #2 Skrevet 24. februar 2007 Jeg syntes att man burde tenke seg godt om om man syntes svindling er helt greit, selv om det er av den eller den grunnen. Alle mener nok de burde ha mer av ditt og datt men, gjør man seg til kjeltrig syntes jeg det er trist, spes for foreldre som er forbilder for sine barn. Hard jobbing for pengene har jeg stor tro på =0)
Monica Geller Skrevet 24. februar 2007 #3 Skrevet 24. februar 2007 Svindel er svindel UANSETT! Det er selvfølgelig ekstra irriterende at noen tillater seg å svindre fellesskapet for penger de ikke rettmessig har krav på når de eller andre i husholdninga i tillegg har god inntekt, men jeg synes ikke de med lavere inntekt har mer "rett" på å motta trygd de ikke har krav på. Er den økonomiske situasjonen helt håpløs, så finnes det andre ordninger å benytte seg av. Jeg kan ikke komme på et eneste eksempel på hvor det er greit å lure til seg stønader som jeg og andre finansierer med skattepengene våre.
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #4 Skrevet 25. februar 2007 Voksne folk må ta sine egne avgjørelser ja, og også være forberedt på å ta konsekvensene av sine egne avgjørelser. Jeg ser vel ingen prinsipiell forskjell på å svindle til seg penger fra NAV, og å f.eks svindle til seg småsummer fra privatpersoner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå