Gå til innhold

må man føde vanlig viss rompa til barnet ligger ned?


Anbefalte innlegg

Skrevet

JM tror kanskje jena vår ligger med stompen ned. Skal på ny kontroll i morgen. Kan de tvinge meg gjennom en eventuell setefødsel? Ser veldig mørk på det og kommer til å stritte imot. Førrige fødsel var en kjempefin opplevelse og har ingen fødselangst men frykter veldig at en setefødsel kan ødelegge ønsket om flere barn.Kan man ønske seg keisersnitt i et slikt tilfelle?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ja det kan man :)

Skrevet

De må først måle behhenet ditt. Er barnet over 4 kg er det uaktuellt uansett

Skrevet

Slik jeg har skjønt det, kan ingen "tvinge" deg til å ta ks når barnet ligger i seteleie. Men de kan nok anbefale deg seteleie om det viser seg at du er i stand til å gjennomføre det, da mtp bekkenet og barnets vekt :) Jeg personlig hadde gått for ks... Lykke til!

Skrevet

Heisann''

 

Ikke for å skremme deg men min svigerinne fødte nummer 3 på den måten, og de på sykehuset mente at det skulle gå så bra siden hun hadde født før.

Men hodet satt fast og det ble mye komplikasjoner, babyen ble bevisstløs og det tok over 1 år for å stadfeste om det ble senskader eller ikke for babyen.

Babyen hadde en fryktelig forløsning og når de hadde fått dratt den ut til slutt så var ungen helt mørbanket og fikk anfall.

 

Så jeg ville anbefale deg å tenke gjennom nøye hva du velger og få målt hodet størrelsen til babyen i forhold til ditt bekken.

 

Jeg hadde tatt ks uten tvil, ville ikke satt meg i en sånn situasjon.

Lykke til!

Skrevet

De hadde ALDRI fått meg til å gjennomgå en setefødsel. Da hadde jeg satt meg på bakbeina. Det er min kropp og da hadde de fått tatt KS på meg i alle fall.

Skrevet

Ja heller mot ks men var redd de kunne nekte meg det.Ser for meg at stopp i en vanlig fødsel med hastekeisersnitt som eneste utvei. Skrekk og gru. Håper jenta ligger riktig vei i morgen når jeg skal på kontroll så slipper jeg å tenke mer på dette.

Skrevet

tenker oså mye på dette, er redd det skal bli komplikasjoner under fødsel å ende med keisersnitt.. så skulle jeg egentlig til jordmor på tirs som kommer, for å kjekke om hun forsatt ligger i sete, hvis ikke skulle hun henvise meg til ul, vanligvis henviser de ikke før uke 38, men jeg har født i uke 36 før, og jeg vil gjærne vite hvordan barnet ligger, håper inderlig hun har snudd seg, men føler ikke hodet ligger i bekkenet. hjelp er redd jeg, tror ikke man får keisersnitt selv om det ligger i sete.

Skrevet

glemte å skrive at nå er jordmor sykemeldt, og fikk ikke ny time før 22 mars, og da kan det være for sent, er i uke 35 nå, må få fastlegen min til å ordne noe, men hun er så rar... liker henne ikke...tror ikke hun er noe flink lege..sorry men..hilsen bekymret..

Skrevet

Spesialisten jeg var hos sa man fikk velge KS selv om man kan føde naturlig, jeg vil helst føde naturlig jeg da selv om berta ligger i seteleie. Så det er stor sjanse for at du får innvilget KS:) *lykke til*:)

Skrevet

off vet ikke hva jeg egentlig vil... har en søster som har født i sete, hun sa det ikke var noe prob, men man hører så masse rart, at de venter så lenge til de sitter fast, så blir det hastekeisersnitt istede også videre, blir helt urolig av dette her.

Skrevet

Om du føler deg urolig så ta en tlf til føden, der kan de sikkert hjelpe deg til å sortere tankene dine i forhold til dette:) Selv har jeg hatt gode erfaringer med morgenrøden på SØF:)

Skrevet

ja kan jo ringe å høre... men det går vel sikker greit, uansett om det blir sånn eller sånn.. men takk skal du ha.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...