hepses Skrevet 19. februar 2007 #1 Skrevet 19. februar 2007 Hei. Jeg er nå i 16.uke. Jeg er 2.gangs. Jeg har ennå ikke kjent liv.Er det normalt. Blir litt bekymra når noen allerede har kjent spark fra utsiden. Noen andre?
Anonym bruker Skrevet 19. februar 2007 #2 Skrevet 19. februar 2007 Helt normalt. Slapp av. Mange er langt over 20 uker før de kjenner liv. Smør deg med tålmodighet, så kjenner du det snart :-)
HW & MW + nr3 Skrevet 19. februar 2007 #3 Skrevet 19. februar 2007 Det trenger du sikkert ikke være bekymret for!!! Når kjente du liv med første barn?!
endaeintrønder Skrevet 19. februar 2007 #4 Skrevet 19. februar 2007 Slapp heeeeelt av!!!Jeg er også 2 gangsfødende,og har nå nettopp begynt å kjenne liv,er inn i min 21 uke her..Har mye med hvordan morkaka ligger..Vært på ul enda?JM sa til meg at noen kjente faktisk ikke liv før både 22-23 uke altså,enda de hadde født før..men sjønner du blir litt engstelig,for "alle" sier jo at man kjenner liv tidligere med nr 2..trenger ikke å stemme det nei:)
Gjest Skrevet 19. februar 2007 #5 Skrevet 19. februar 2007 Alt mellom uke 14 og 24 er vanlig! Enkelte kan også kjenne litt tidligere eller litt senere enn dette. Leste for litt siden at gjennomsnitter for når man kjenner bevegelse er uke 20 for førstegangs og uke 18 for flergangs. Du kan dermed ta det helt med ro og slappe av! Du er svært lik alle oss andre!
esor Skrevet 19. februar 2007 #6 Skrevet 19. februar 2007 Er også 2.gangs, og jeg kjente ikke liv før i uke 21/22 tror jeg.....men jeg sammenlikna også med de som sa de kjente "yrende liv i uke 12"....puh......men det KOMMER !!! Nå er jeg i uke 25 - og det sparker som aldri før !! Men slapp helt av.......plutselig så "tar det helt av" der inne. Men alle sa til meg at 2.gang kjenner du det MYE tidligere....men det gjorde altså ikke jeg....... Lykke til !!
janne** Skrevet 19. februar 2007 #7 Skrevet 19. februar 2007 Hei du ) Jeg er førstgangs og 23 uker på vei og har ikke så mye egenefaring å øse av, men jeg kjente ikke liv før i uke 20-21 og det er pga morkaken som hos meg har fordelt seg slik at den ligger litt mot ryggen og litt mot magen. Da jeg kom på ultralyd i uke 18 ble jeg veldig beroliget av at jeg så masse bevegelse, men kjente ingenting. Jordmor sier at hvis jeg sammenligner mitt svangerskap med andre, noe hun ikke vil at jeg skal gjøre, så må jeg regne med å kjenne mye mindre liv hele veien pga morkakns plassering. Nå kjenner jeg jeg liv hver dag, men bare utenfor det området som morkaken er. Håper du roer deg litt av alle svarene her, hvis ikke så synes jeg du skal ta kontak med lege eller jordmor for å finne ut av ting slik at du blir beroliget. Hilsen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå