Bråthen82 Skrevet 18. februar 2007 #1 Skrevet 18. februar 2007 Hvor lenge kan man la mm (som har stått i kjøleskapet )stå i varmt vannbad?Så når gutten vår våkner og vil ha mat, kan han få det med en gang og ikke ligge å skrike til vi har fått varmet opp mm`en. Papsen skal være alene med gullet vårt i morgen.. Han ble faktisk døpt i dag, og var super snill hele dagen.En fantastisk flott dag:)
Gjest Skrevet 18. februar 2007 #2 Skrevet 18. februar 2007 Ute av kjøleskap ville jeg ikke latt det stå mer enn en times tid. (får dere lurt i ham smokk? da roer de seg gjerne noen minutter så dere rekker å varme maten uten at det blir krise) Grattis med overstått dåp da:)
Hanne og jentungen Skrevet 18. februar 2007 #3 Skrevet 18. februar 2007 Jeg ville nok ikke hatt melka i vannbad så lenge, men morsmelk i vannbad tar jo ikke mange minuttene å varme opp og det har han ikke vondt av å vente.
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2007 #4 Skrevet 18. februar 2007 Grattis med overstått dåp! Hva med å la bare vannet stå i vannbad? Så kan du jo bare måle opp pulveret på forhånd, og når poden er sulten helle pulveret i flaska, riste, kjenne på temperatur , og vips! maten er servert, uten fare for farlig bakterie vekst:-)
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2007 #5 Skrevet 18. februar 2007 *og så var det å lære seg å lese skikkelig da* leste mme jeg ikke mm, sorry...da går jo ikke det.....
selfangerkjerringa Skrevet 18. februar 2007 #6 Skrevet 18. februar 2007 Ifølge ei jeg kjenner som har greie på dette, kan mm stå i romtemperatur i fem timer før du må hive den
Hanne og jentungen Skrevet 18. februar 2007 #7 Skrevet 18. februar 2007 Ja, men ikke fra kjøleskapet trodde jeg. Jeg mente de 5 timene var rett etter pumping?
ღprinsesse&prins&prinsesseღ Skrevet 19. februar 2007 #8 Skrevet 19. februar 2007 det går fint å ha oppvarmet mm en stund. det som jeg pleier å gjøre er å varme melka litt ekstra slik at den avkjøler seg. når minsten skal ha mm i løpet av natta blir den akkurat passe. f.eks nå skal jeg legge med og den lille skal ha melk i fire-fem tida. jeg har akkurat varmet melka, og den er litt varmere enn den trenger å være. men den kommer til å være akkurat passe i fire tida
Mammasin Skrevet 19. februar 2007 #9 Skrevet 19. februar 2007 Har akk sittet og lest i den lille boken vi fikk fra helsestasjonen om oppvarming av mat.. er ikke sikker på hvor lenge den kan stå der men det står at den ikke skal varmes opp ved mer enn 40 c..hjelpes meg har hatt varmere enn det jeg ja. Ved høyere temperaturer ødelegges viktige immunstoffer..står det. Men lang tid tar det ikke så gutten klarer fint å vente. Lykke til og gratulerer med dåpsbarnet!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå