Gjest Skrevet 17. februar 2007 #1 Skrevet 17. februar 2007 La inn dette på skravlesiden til dinbaby, men har ikke fått respons, så jeg prøver her inne jeg :-) Jeg kjøpte ei quinny 3xl til jentungen, men den har bare blitt stående... har egentlig vært så fornøyd med simo vogna, at quinnyen har blitt litt overflødig...så den er vel brukt 15 ganger max... *flau* Men nå er nummer 2 på vei, og siden jentungen fortsatt bruker vogna si i barnehagen, til å sove i, så må vi antagelig ha en vogn til den nyfødte... Jeg har egentlig lyst til å selge quinny vogna, og heller legge til resten til ei ny baby vogn. Men det koster jo det også... Så nå lurer jeg litt på å kjøpe en dreamy bag til quinnyen og satse på å bruke den i stedet... Bor på vestlandet, Ålesund, og her regner det både nedover og bortover, og blåser mye, er derfor litt usikker på om quinnyen er ok. Vet at mange fra østlandet er veldig fornøyd, men der han man ofte en god del bedre sommere, og høst enn vi har her på vestlandet...Mye mer sol der nede... da er jo ikke kravet til 100% vann og vindtett såååå nøye alltid, er det ruskevær en dag kan man være inne.. her oppe i Ålesund er det mest av ruskeværet.... :-/ (Er egentlig fra vestfold, så været der nede vet jeg alt om ;-) Noen med erfaringer med quinny til nyfødte ? (Med dreamybag selvfølgelig). Terminen er i juli, så det bli jo sommerbaby, med ca 1/2 år når julen kommer, og snøen og alt dette... hvordan fungerer den på snø ? Har kun brukt simoen til jentungen... Blei langt dette, takk for at du leste, håper noen kan komme med noen gode svar/andre anbefallinger til vogn til meg !
plutseligbolle Skrevet 19. februar 2007 #2 Skrevet 19. februar 2007 Jeg har altså ikke erfaring, fordi jeg ikke har født enda (termin i april). Men vi bor også på Vestlandet, nærmere bestemt i Stavangerområdet, og har kjøpt Quinny freestyle med dreamybag. Har hørt fra en erfaren trebarnsmor i Bergen at den skal funke fint, og hun sa ingenting om værforbehold. Så da stoler jeg på det.
My boobs are ok! Skrevet 19. februar 2007 #3 Skrevet 19. februar 2007 Jeg hadde en quinny Formula til min gutt med dreami (bor i Bergen) og den fungerte helt fint. Det eneste negative var at regntrekket var ganske åpent foran slik at det ofte regnet inn, men dette kan være endret nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå